Україна та Данія підписали угоду про безпроцентне кредитування

Читать на русском
Данія надасть Україні безвідсоткові позики на реалізацію стійких інфраструктурних проектів під держгарантії.

Данія надаватиме Україні безвідсоткові позики на реалізацію стійких інфраструктурних проектів під державну гарантію.

Як пише «Слово і Діло», відповідну рамкову угоду підписали міністр фінансів України Оксана Маркарова і посол Данії в Україні Рубен Медсен, повідомляє в четвер, 14 березня, прес-служба данського посольства.

Зазначено, що угода укладена для реалізації програми Danida Business Finance (DBF) в Україні. Згідно з програмою DBF, безпроцентні позики зі значним грантом будуть надаватися на реалізацію стійких інфраструктурних проектів під державну гарантію. Зокрема, такі проекти можуть мати бюджет у розмірі до 100 і більше мільйонів євро.

Як передбачається, проекти будуть реалізовуватися данськими постачальниками та іншими партнерами.

Очікується, що співпраця буде зосереджена на двох основних секторах: водопостачання та очищення стічних вод і енергоефективність. В обох секторах данські компанії володіють великим досвідом і ноу-хау.

Відомо, що кілька потенційних проектів з реконструкції систем централізованого теплопостачання та очищення стічних вод вже розглядаються.

«Ми сподіваємося, що ця модель фінансування сприятиме сталому розвитку та економічному зростанню. Україна потребує доступу до капіталу для свого розвитку, і Danida Business Finance є однією з найпривабливіших схем пільгового кредитування у світі», - заявив посол Данії Рубен Медсен.

Раніше Україна залучила кредит у розмірі 529 млн євро на підтримку державної політики у сфері економічного зростання та фіскально стійких послуг, наданий Deutsche Bank під гарантію Світового банку.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка передбачає здійснення зовнішніх запозичень на суму 630 мільйонів доларів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал