У Нідерландах розглядають апеляцію в справі про скіфське золото

Читать на русском
Незгодні з рішенням суду першої інстанції представники Росії намагаються повернути експонати в анексований Крим.

В Амстердамі в понеділок, 11 березня, розпочався розгляд апеляції у справі про кримське золото.

Як передає «Слово і Діло», слухання проходять у відкритому режимі в апеляційному суді столиці Нідерландів, повідомляє ТАСС.

Представляючи українську сторону, адвокат Мартен Сандерс заявив, що Київ наполягає на тому, що, відповідно до Конвенції ЮНЕСКО (про заходи, спрямовані на заборону з попереднім запобіганням незаконного ввезення, вивезення і передачі права власності на культурні цінності) 1970 року і голландських законів, колекція має бути повернена суверенній державі, тобто Україні.

У свою чергу завізований російською стороною адвокат Маріель Коппеноль-Лафорс, «ґрунтуючись на договорі про позику між Музеєм Алларда Пірсона і кримськими музеями, скіфське золото має бути повернене кримським музеям.» Відповідно до голландських і українських законів, кримські музеї мають усі права на ці цінності», - зазначила вона.

Заступник міністра юстиції України Сергій Петухов, який також знаходиться в Амстердамі, повідомив журналістам, що суд може ухвалювати рішення щодо «скіфського золота» до півроку, повідомляє Укрінформ.

«Розгляд справи в апеляції має тривати сьогодні цілий день, а далі ми будемо чекати на рішення апеляційного суду, яке може бути прийняте в проміжок декількох місяців, від 2 до 6, в залежності від того, наскільки суд надасть пріоритет цій справі», - сказав чиновник.

За його словами, у разі програшу в Апеляційному суді Амстердама Росія може подати касацію до Верховного суду Нідерландів, який є остаточною інстанцією.

Петухов також висловив надію на те, що Апеляційний суд у Нідерландах прийме рішення на користь України.

«Ми впевнені, що в першій інстанції суд прийшов до правильного висновку, чекаємо підтвердження в апеляційній інстанції - і так само не бачимо причин, чому касаційна інстанція мусить зайняти іншу позицію», - підкреслив заступник міністра.

Як відомо, колекцію скіфського золота вивезли з Криму на виставку Крим: золото і таємниці Чорного моря в музей в Амстердамі ще до анексії півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернені в Україну. Рішення було ухвалене на основі Конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності належить повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду щодо скіфського золота.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал