«Нафтогаз» отримав мільярди пені

Читать на русском
Нафтогаз отримав пеню в розмірі 2,448 мільярда гривень за несвоєчасно виплачені дивіденди за підсумками 2017 року.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі нарахувало НАК «Нафтогаз України» пеню в розмірі 2,448 мільярда гривень за несвоєчасно виплачені дивіденди за підсумками 2017 року.

Як інформує «Слово і Діло», про це йдеться в наказі міністерства №135 від 31 січня 2019 року, текст якого має у своєму розпорядженні агентство «Інтерфакс-Україна».

За даними агентства, «Нафтогаз» оскаржив наказ про нарахування пені в суді. У МЕРТ посилаються на закон «Про управління об'єктами державної власності», згідно з яким дивіденди мають бути виплачені до 1 липня.

Відзначимо, Кабінет Міністрів зобов'язав підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 75% чистого прибутку за 2017 рік. Уряд зобов'язав НАК направити до 30 червня 11,799 млрд грн (30% прибутку за 2017 рік) в якості дивідендів. Ще 17,7 млрд грн (40% прибутку) були залишені нерозподіленими до прийняття окремого рішення.

Пізніше, іншим розпорядженням, Кабмін затвердив графік виплати «Нафтогазом» нерозподілених дивідендів у розмірі 40% від чистого прибутку за 2017 рік у державний бюджет. Так, «Нафтогаз» у липні-вересні повинен був направити в бюджет по 0,5 млрд грн щомісяця, у жовтні - листопаді - ще 8,99 млрд грн, в грудні - ще 8,99 млрд грн.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» заявив про збитки через імпортний газ. Компанія нібито втрачає мільярди гривень від продажу населенню імпортного газу не за ринковими цінами. Також «Нафтогаз» звинуватив газзбути в незаконних вимогах. Регіональні газзбути порушують закон, коли вимагають від споживачів додаткові суми за минулі періоди.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал