Українці збільшили продаж валюти

Читать на русском
Купівля банками валюти у населення зросла майже на третину, в тому числі доларів США - на 24,5 відсотка.

Населення України в січні 2019 року продало комерційним банкам готівкової валюти на $912,9 млн (у еквіваленті) і купило на $737,4 млн. У результаті чистий продаж становить $175,5 млн проти чистої купівлі у грудні 2018 року на рівні $90,5 млн.

Про це свідчать дані НБУ, опубліковані у п'ятницю, 8 лютого, пише «Слово і Діло».

При цьому американських доларів українці минулого місяця купили $563 млн, продали - $667 млн.

Порівняно із січнем 2018 року продажі банкам валюти зросла на 9%, в тому числі доларів США - на 7,8%, тоді як купівля банками у населення зросла на 27,1%, в тому числі доларів США - на 24,5% .

Сальдо безготівкових операцій за підсумками січня 2019 року було негативним: за минулий місяць клієнти банків продали валюти на $4,134 млрд і купили на $4,182 млрд.

Нагадаємо, українці в перший день дії валютної лібералізації купили онлайн мільйони доларів США. Населення країни активно обмінює валюту через інтернет-додатки, банкомати і термінали.

Як відомо, 7 лютого в Україні набув чинності закон Про валюту і валютні операції, яким надається можливість населенню проводити операції з онлайн-купівлі іноземної валюти та банківських металів на суму до 150 тисяч гривень. Онлайн-купівля валюти доступна громадянам у режимі 24/7.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал