У НБУ розповіли про борги України

Читать на русском
Яків Смолій підтвердив, що 2019-2020 роки є піковими за виплатами зовнішнього боргу країни. Але допомагати Києву будуть МВФ і Всесвітній банк.

Виплати за зовнішнім боргом будуть перекриватися частково за рахунок коштів, що надійшли ще минулого року, частково - за рахунок тих, що ще належить залучити.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив глава Нацбанку Яків Смолій в інтерв'ю виданню Сегодня.

За його словами, цього року планується отримання 500 млн євро від Єврокомісії і гарантій від Світового банку на 600 млн доларів США. Крім того, можуть бути два транші від МВФ на загальну суму близько 2,5 млрд доларів, які теж надійдуть у міжнародні резерви.

«Плюс у Мінфіну є плани із залучення коштів від розміщення облігацій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Тому виплати за зовнішнім боргом будуть перекриватися частково за рахунок коштів, що надійшли ще минулого року, частково - за рахунок тих, що ще будуть залучені», - сказав Смолій.

Він підтвердив, що 2019-2020 роки дійсно є піковими за виплатами. Однак у НБУ і Міністерства фінансів збудовані плани зі здійснення всіх виплат на тривалу перспективу із чітким розумінням, як будуть обслуговуватися ці борги.

«У нас є нова програма співпраці з МВФ на суму близько 3,9 мільярда доларів, розрахована на 14 місяців. Ми отримали минулого року 1,4 мільярда доларів за цією програмою, які пішли в міжнародні резерви. А оскільки в нас відновилося співробітництво з МВФ, то відразу відновилося співробітництво зі Світовим банком та Європейською комісією. І кошти від цих структур пішли Мінфіну на покриття дефіциту. Минулого року від цих організацій ми отримали понад мільярд доларів в еквіваленті», - сказав глава НБУ.

Раніше повідомлялося, що накопичених міжнародних резервів достатньо для виконання Україною своїх зобов'язань із погашення боргів у найближчі два роки.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...