В Україні набув чинності закон про протидію булінгу

Читать на русском
Закон про протидію буллінгу - цькуванню в школах 19 січня набув чинності в Україні. Все про норми і штрафи для батьків і вчителів.
Фото Форпост.

Закон щодо протидії булінгу № 2657-VIII у суботу, 19 січня, набув чинності в Україні.

Як пише «Слово і Діло», напередодні документ був опублікований в парламентській газеті «Голос України».

Як часто в школах звертаються до психологів через цькування: в МОН відзвітували39% звернень до психологів у зв'язку із цькуванням учнів у школах у 2017 році було від дітей.

Зокрема запроваджується визначення терміну «булінг» – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Булінг тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин.

Якщо цькування було вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення, це тягне за собою штраф від 100 до 200 таким мінімумів або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Крім того, передбачений штраф для керівника установи освіти, якщо він не повідомить у письмовій Нацполіцію про факти буллінг.

Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №8584, який визначає поняття булінг і передбачає адміністративну відповідальність за нього.

16 січня Порошенко підписав закон про протидію булінгу в школах.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал