Україна розширить диппредставництво в Польщі

Читать на русском
У посольстві хочуть зробити так, щоб українці могли витрачати не більше двох-трьох годин на дорогу в консульство.

Україна має намір відкрити генеральне консульство України у Вроцлаві і два почесних консульства - у містах Катовіце і Кельце.

Як повідомляє «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 28 грудня, розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця в інтерв'ю Укрінформу.

«Часто громадяни України звертаються також у почесні консульства, які не мають повноважень на виконання всіх консульських дій. У цьому контексті очевидна необхідність відкриття ще однієї консульської установи України на заході Польщі - у Вроцлаві, що дозволило б перерозподілити межі консульських округів так, щоб громадяни України могли витрачати не більше двох-трьох годин на дорогу в консульство», - повідомив Дещиця.

За його словами, підготовчі заходи з відкриття генконсульства у Вроцлаві планується здійснити у 2019 році, так щоб воно розпочало роботу вже у 2020 році.

Крім того, за словами Дещиці, готуються відповідні рішення про відкриття почесного консульства в місті Катовіце Сілезького воєводства.

«Сподіваюся, це станеться вже скоро. Крім того, шукаємо кандидатуру на почесного консула в місті Кельце», - повідомив Дещиця.

Після того, як вдасться реалізувати ці плани, залишиться тільки два воєводських центри із 16, де немає українських консульських установ - Білосток і Ольштин на північному сході Польщі.

Посол повідомив, що відкриття нових консульських установ у Польщі обумовлене збільшенням кількості українських трудових мігрантів у Польщі, яких сьогодні майже 1,5 млн осіб.

На сьогоднішній день у Польщі функціонують чотири генконсульства (у Гданську, Варшаві, Кракові і Любліні) і 11 почесних консульств у різних регіонах країни.

Раніше Дещиця пояснив причину закриття пішохідного КПП на кордоні з Польщею.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: