Платіжний баланс України в січні-жовтні зведений з дефіцитом

Читать на русском
У жовтні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України зменшився до 863 млн доларів.

Платіжний баланс України в січні-жовтні 2018 року було зведено з дефіцитом в 254 млн доларів.

Про це повідомляє Національний банк України в п'ятницю, 30 листопада, пише «Слово і Діло».

«Платіжний баланс в жовтні був зведений з профіцитом на рівні 164 млн доларів США... Платіжний баланс за січень-жовтень зведено з дефіцитом 254 млн доларів США», - йдеться в прес-релізі.

У Нацбанку зазначають, що дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні звузився в порівнянні з вереснем до $863 млн завдяки відсутності значних виплат за державним боргом. Якщо ж брати показник 10 місяців, то дефіцит поточного рахунку розширився до $4,6 млрд у порівнянні з $1,7 млрд за відповідний період минулого року.

У жовтні відновилося зростання експорту товарів (на 11% в річному вимірі до $3,9 млрд) в першу чергу завдяки високому врожаю кукурудзи. Загальний експорт зернових культур досяг рекордних для жовтень фізичних обсягів в 4,2 млн тонн, а його вартісні обсяги збільшилися в 1,5 рази в річному вимірі.

Покращилися також показники експорту інших продовольчих товарів: курятини, цукру, жирів і олійних. В цілому зростання експорту продовольчих товарів в жовтні склало 15,8% в річному вимірі.

Водночас зростання вартісних обсягів експорту продукції металургії в жовтні сповільнилося до 3,2% в річному вимірі через певне погіршення цінової кон'юнктури, скорочення обсягів виробництва і ускладнену логістику в Азовському морі.

В цілому за січень-жовтень експорт товарів зріс на 10% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до $35,5 млрд.

Зростання імпорту товарів в жовтні прискорилося (до 22,2% в річному вимірі до $5,6 млрд) за рахунок неенергетичного імпорту (продукція машинобудування, продовольчі товари та промислові вироби). Зростання енергетичного імпорту в жовтні залишалося високим через внутрішній попит з боку аграріїв і високі ціни на енергоносії.

В цілому за січень-жовтень імпорт товарів зріс на 16% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до $46,1 млрд.

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в жовтні склав $203 млн, 64% з яких були направлені в реальний сектор. За 10 місяців цього року чистий приплив ПІІ склав $1,7 млрд, з яких 25% - операції банківського сектора із переоформлення боргу в статутний капітал.

В цілому за січень-жовтень 2018 року чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком становив $4,3 млрд і був вище, ніж в аналогічному торішньому періоді ($3,8 млрд).

Також в НБУ інформують, що міжнародні резерви на кінець жовтня склали $16,7 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяця.

Нагадаємо, за перші дев'ять місяців 2018 року платіжний баланс України зведений з дефіцитом 418 млн доларів. А в серпні платіжний баланс України був зведений з профіцитом на рівні 27 млн ​​доларів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал