Порошенко схвалив угоду з ЄС про макрофінансову допомогу

Читать на русском
Президент Петро Порошенко схвалив ратифікацію меморандуму та кредитної угоди про отримання Україною макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 1 млрд євро.

Президент Петро Порошенко схвалив ратифікацію меморандуму та кредитної угоди про отримання Україною макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 1 млрд євро.

Про це в п'ятницю, 16 листопада, повідомляє прес-служба глави держави, пише «Слово і Діло».

Відзначається, що Порошенко підписав закон України «Про ратифікацію меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і кредитну угоду між Україною як позичальником, Національним банком України як фінансовим агентом позичальника та Європейським Союзом як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу в сумі до 1 мільярда євро)», який був ухвалений Верховною Радою України від 8 листопада 2018 року.

В АП нагадали, що ці угоди були підписані 14 вересня 2018 року в Києві як результат домовленостей глави держави з лідерами інститутів Євросоюзу за результатами саміту Східного партнерства 23 листопада 2017 року в Брюсселі та 20-го саміту Україна-ЄС 9 липня 2018 року в Києві.

Відзначається, що реалізація Меморандуму про взаєморозуміння та кредитної угоди дозволить Україні залучити додаткові фінансові ресурси ЄС у сумі до 1 мільярда євро для їх подальшого скерування до державного бюджету.

«Передумовою отримання кожного з двох траншів макрофінансової допомоги ЄС в сумі до 500 мільйонів євро кожен є виконання низки узгоджених сторонами заходів щодо реалізації податкової та митної політики, боротьбі з корупцією, здійснення малої приватизації, управління державними підприємствами, корпоративного управління в державних банках і банківського нагляду, подальших реформ у сферах енергетики, охорони здоров'я та соціального захисту», – підкреслили в АП.

Раніше Верховна Рада підтримала ратифікацію угоди про транш ЄС.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал