Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич назвала найбільш дефіцитні професії в Україні, на створення навчально-практичних центрів для підготовки фахівців за якими Міністерство освіти звертає особливу увагу.
Про це вона розповіла в ефірі Радіо НВ, передає «Слово і Діло».
«На базі професійно-технічних ліцеїв ми створюємо навчально-практичні центри, де ставимо сучасне обладнання за найбільш дефіцитними професіями... Наприклад, швачка. Це дуже дефіцитна професія сьогодні в Україні. Сьогодні легка промисловість страждає від того, що вони не мають тих швачок, які володіють навичками роботи з відповідним обладнанням. Це також тракторист. Це сантехнік», - заявила міністр.
Вона також звернула увагу на те, що змінилися технології, тоді як у сфері професійної освіти зношеність бази становить від 60 до 90%. За словами Гриневич, до розвитку інфраструктури професійно-технічної освіти Міносвіти буде залучати Європейський інвестиційний банк.
«Сьогодні, коли ми спілкуємося з роботодавцями для того, щоб їх втягнути в співробітництво в професійній освіті, вони все розповідають нам про те, що для них вкрай важливо, щоб вони не мали створювати паралельну систему навчання. Ми їх навчаємо за державні кошти в профтехосвіту, вони приходять на виробництво і роботодавець повинен їх вчити вдруге. Це марна трата коштів й зараз важливо об'єднати ці ресурси», - підкреслила міністр.
Раніше Гриневич запевнила, що в Україні з'явиться інтернатура для молодих вчителів.
Також нагадаємо, вона повідомила, скільки безробітних мають вищу освіту.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»