Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Олександр Романовський

Читать на русском
Олександр Романовський впорався менш ніж із половиною своїх обіцянок. Усі його запевнення, крім одного, з програми Народного фронту.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олександр Романовський (фракція «Народного фронту»).

Романовський був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 14 обіцянок, 6 з яких виконав (43%), а 2 – провалив.

У парламенті Романовський не проголосував за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції», таким чином, проваливши дві свої обіцянки. Згідно з програмою, він мав сприяти в створенні незалежного антикорупційного органу, а законопроект дозволив запустити роботу НАБУ. А також ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом розкриття структури власності підприємств. Ухвалений законопроект дозволив НАБУ займатися перевіркою бенефіціарів власників юридичних осіб.

Виконав народний депутат обіцянку запровадити обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків, суддів. У 2016 році він підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру в 2016 році», згідно з яким народні депутати, чиновники, прокурори та судді зобов'язані подавати електронні декларації.

Крім того, нардеп підтримав більшість законопроектів, які підвищують соціальний статус і захист військовослужбовців та членів їхніх сімей, надають низку пільг і створюють систему адресного соціального забезпечення, й виконав відповідну програмну обіцянку.

У процесі виконання в Романовського залишаються ще шість обіцянок. У липні 2015 року його пообіцяв, що підтримає зміни до Податкового кодексу щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій. Поки цей законопроект чекає на розгляд у парламенті.

Також перед виборами депутат обіцяв ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом зменшення кількості дозволів, органів контролю та перевірок. Романовський проголосував у Раді за три законопроекти з пакета «державного нагляду», які передбачають вільний доступ до бази перевірок, зменшують кількість органів контролю.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал