У Нью-Йорку відкривається 73-тя сесія Генеральної асамблеї ООН

Читать на русском
Серед основних пріоритетів сесії подальша реформа ООН, запобігання конфліктів і забезпечення прав людини.

У штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку 18 вересня відкривається сімдесят третя сесія Генеральної Асамблеї ООН.

Як інформує «Слово і Діло», про це повідомила прес-служба МЗС України.

Тема сесії визначена як «Зробимо ООН ближче до інтересів всіх людей: глобальне лідерство і спільна відповідальність в підтримці мирних, справедливих і стійких товариств».

Зазначається, що до порядку денного планують включити більш як 175 питань в таких сферах, як підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, сталий розвиток, права людини, гуманітарна допомога, сприяння правосуддю і розвитку міжнародного права.

У числі основних пріоритетів 73-ої сесії ГА ООН її голова, міністр закордонних справ і міграції Еквадору Марія Фернанда Еспіноса Гарсес, виділила подальшу реформу ООН, запобігання конфліктів, забезпечення прав людини, гендерна рівність та подолання несправедливості в світі.

Важливе місце в роботі Генасамблеї також займе тематика сприяння економічному розвитку та прийняття глобальних угод з міграції та біженців.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко має намір розповісти на Генасамблеї про своє бачення стратегії зі зміни функцій ООН. Також в ході виступу глава держави планує підняти питання розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал