Збільшення соцвиплат: що буде з зарплатами та пенсіями в 2019 році

Читать на русском
Андрій Бліновекономічний і фінансовий експерт

4170 гривень закладено у Бюджетній резолюції. Цю цифру взяли звідти. Зрозуміло, що парламент отримавши інформацію про підвищення мінімалки трохи більше 400 гривень, а це фактично 10% буде апелювати до того, що це дуже мало.

Про це в коментарі Слову і Ділу розповів економічний експерт Андрій Блінов, оцінюючи рішення підвищити мінімальну зарплату до 4170 гривень.

«Буде не дивно, якщо зараз почнуться різні розмови в стилі того, що наш народ заслуговує на більше. Можливо прозвучать цифри і п'ять тисяч, сім тисяч гривень. Президент може заявити, що потрібно підвищити до 4500. Загалом можливий торг. Не виключено, що мінімалка буде підвищена трохи більше, ніж 4170 гривень», - міркує експерт.

Він аргументував, що політична кампанія буде накладати певний тиск на ситуацію з ростом зарплат.

Економіст припустив, що уряд вже можливо закладає для себе поле для маневру на випадок чого.

«Поки що, точно буде підвищення на 10%. Це невелика сума, точно не збільшення в два рази, як було з 3200. В принципі, це найбільш помірне підвищення за останні три роки. Якщо раніше НБУ говорив про те, що на інфляцію це впливає темпом більше 2% в рік, то зараз цей фактор дуже слабо вплине», - говорить Блінов.

Отже, можна говорити про те, що підвищення, яке заплановане - нормальне й точно не є «шоковим», уточнив він.

«На скільки буде збільшена зарплата - питання політичної боротьби. Такий тиск можливий і уряд буде напевно розглядати цей момент. Однак, поки, якщо говоримо про цифру, яка записана в бюджетній резолюції, а вона помірна та вперше за три роки не створює додаткового інфляційного тиску», - пояснює економіст.

Навіть дивно, що це не відбувається у рік виборів, зазначив він.

Володимир ГройсманПрем'єр-міністр України
Гройсман обіцяє, що у 2019 році мінімальна заробітна плата зросте до 4170 гривеньСказано 7 вересня 2018 р.Статус обіцянки: Виконано

Також, експерт додав, що перед нами поставлено ще один виклик. Він нагадав, що, коли проводилася пенсійна реформа, була змінена формула солідарного забезпечення.

«Там був передбачений певний розрахунок формули. З 20-го року береться середня зарплата за останні два роки та з неї вже виходить ПФ, множачи на стаж і співвідношення заробітку пенсіонера, коли він працював до середнього значення. Тому, зараз буде певний стрибок середньої зарплати», - аналізує Блінов.

Експерт зазначив, ще недавно середня зарплата по країні становила 5 тисяч гривень, а зараз ми переступили позначку 9 тисяч гривень.

За його словами, коли почнуть враховувати з 1 січня 2019 року показники цього року, а це буде зарплата мінімум 9 тисяч гривень вже на неї будуть множити коефіцієнти для прорахунку пенсій.

Він припустив, що від ПФ слід чекати заяв. Ймовірно, Рева та інші заявлять, як збільшаться витрати ПФ, на скільки в середньому зросте пенсія.

Швидше за все, з 1 січня 2019 року буде дуже серйозне збільшення пенсій, прогнозує експрт.

«Не виключено, що питання дотування ПФ, також, як і субсидування буде вимагати більшого інфляційного тиску, ніж просто мінімалка. Питання субсидій, загального дефіциту бюджету та дефіциту ПФ може бути набагато більш серйозним фактором інфляції, в порівнянні з мінімалкою. Тим більше, що зараз ми фактично будемо мати уповільнення збільшення мінімальної зарплати», - проаналізував Андрій Блінов.

Як відомо 7 вересня 2018 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що в 2019 році мінімальна заробітна плата зросте до 4170 гривень.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...