Оприлюднили текст змін до Конституції

Читать на русском
Зміни, які пропонує внести президент, закріплять незворотність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Конституції.

На сайті Верховної Ради у вівторок, 4 вересня, з'явився текст змін, які президент Петро Порошенко пропонує внести до Конституції України.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

«Запропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави», – йдеться в пояснювальній записці.

Також пропонується зафіксувати в Конституції і європейську ідентичність українського народу.

У статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить «визначення засад внутрішньої й зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що «президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно з яким Кабінет міністрів «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Для внесення змін до Конституції необхідно щонайменше 300 голосів у парламенті.

Раніше стало відомо, що Порошенко зареєстрував у парламенті проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України до НАТО та Європейського Союзу.

Напередодні ввечері він пояснив Раді пропозиції щодо Конституції. Так, на зустрічі з керівництвом Верховної Ради й представниками парламентських фракцій він озвучив статті Конституції, до яких пропонує ВР внести зміни.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал