Суд дозволив НБУ подати цивільний позов до Коломойського

Читать на русском
Суд вніс зміни до мотивувальної частини постанови Госпсуду Дніпропетровської області, яким Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження за позовом до Ігоря Коломойського.

Дніпропетровський апеляційний госпсуд вніс зміни до мотивувальної частини постанови Госпсуду Дніпропетровської області, яким Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження за позовом до Ігоря Коломойського як поручителя ПриватБанку про стягнення заборгованості з рефінансування в розмірі 1,29 млрд грн.

Як пише «Слово і Діло», таке рішення суд ухвалив 13 серпня, передає профільний портал finbalance.

Кабмін озвучив вартість ПриватБанкуЗгідно зі стратегією ПриватБанку, уряд оцінює його вартість до 40-65 мільярдів гривень у 2022 році.

Так, суд першої інстанції відмовився відкривати провадження у справі на підставі того, що Коломойський у жовтні 2017 року продав дві квартири в Дніпрі та проживає в Женеві в Швейцарії. Госпсуд Дніпропетровської області роз'яснив НБУ про необхідність звернення з позовом до суду за місцем проживання екс-співвласника ПриватБанку.

Натомість Дніпропетровський апеляційний госпсуд дійшов висновку, що позовна заява НБУ не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства, а підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.

Крім того, суд апеляційної інстанції погодився з доводами НБУ, суд першої інстанції безпідставно прийняв до уваги та дослідив надані представником Коломойського документи, чим порушив встановлений Господарським процесуальним кодексом України порядок вирішення судом питання про відкриття провадження у справі та дослідження доказів.

«Оскільки місцевий господарський суд дійшов правильного висновку про необхідність відмовити позивачу у відкритті провадження у справі, однак неправильно застосував норми Господарського процесуального кодексу України, ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2018 у справі №904/2530/18 слід змінити у викладені її мотивувальної частини», – йдеться в постанові апеляційного госпсуду.

НБУ також оскаржує в Дніпропетровському апеляційному господарському суді ще три постанови Господарського суду Дніпропетровської області, винесені в червні поточного року, якими Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження ще в трьох справах до Коломойського як поручителя ПриватБанку з рефінансування про стягнення заборгованості в розмірі відповідно ще 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн і 503 млн грн (тобто сукупний обсяг вимог НБУ за чотирма позовами – 5 млрд грн).

Раніше НБУ програв апеляцію екс-власникам ПриватБанку в Київському апеляційному господарському суді й не зможе забрати в них курорт Буковель.

Нагадаємо, НБУ подав нові позови до судів Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...