У НБУ пояснили падіння національної валюти

Читать на русском
У Національному банку України вважають, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає.

Падіння курсу гривні пов'язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні та психологічні фактори.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ), пише «Слово і Діло».

Курсові прогнози: чи варто очікувати чергового падіння гривніОсінь для гривні – завжди небезпечний період. Які прогнози справдяться, а які – навряд чи, аналізував Олександр Радчук.

При цьому пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійний комплекс, АПК) залишається на достатньо високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні, зазначає регулятор.

За його даними, дається взнаки сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюту для розрахунків за газ та за нафтопродукти (для раннього початку збирання врожаю) та з боку імпортерів товарів та послуг споживчого спрямування (електроніка, харчові продукти, туризм тощо), що є наслідком зростання доходів населення. Крім того, під впливом негативних очікувань уже традиційно напередодні осені зменшується пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що позначається на спрямованості операцій банків на міжбанківському валютному ринку.

Нацбанк також запевняє, що зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися цього тижня в зв’язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією. Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку Національний банк щодня виходив із продажем іноземної валюти.

Нагадаємо, Національний банк України за останні три тижні, з 30 липня до 17 серпня, під час інтервенцій для вирівнювання надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку продав 526,6 млн дол.

В експертному колі прогнозують девальвацію курсу восени.

Раніше «Слово і Діло» проаналізувало сезонні коливання курсу гривні за останні 5 років.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал