НБУ готує випуск оновленої купюри 20 гривень

Читать на русском
Національний банк заявив про оновлення дизайну і вдосконалення системи захисту купюри 20 гривень зразка 2018 року.

Національний банк готується запустити в грошовий обіг України банкноту 20 гривень нового зразка.

Як пише «Слово і Діло», про це в понеділок, 16 липня, повідомляє UBR.

Чому НБУ вводить в обіг монети номіналом 1 та 2 гривні?З 27 квітня Національний банк вводить в обіг нові монети номіналом 1 і 2 гривні. Навіщо це потрібно, розповіли експерти.

«Завтра, 17 липня, регулятор буде презентувати її журналістам об 11:00 і вже розіслав відповідні запрошення. Фото нових грошей поки зберігається в таємниці. У НБУ навіть відмовляються повідомляти, чи залишиться на банкноті портрет видатного письменника і вченого Івана Франка», - йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що, швидше за все, обличчя української двадцятки не зміниться. У запрошенні Нацбанку мова йде лише про оновлений дизайн і вдосконалену систему захисту 20 гривень зразка 2018 року.

Як зазначається, раніше вже робилися спроби змінити дизайн цієї купюри: до 160-річчя письменника вони випускали пам'ятні двадцять гривень. Їх надрукували мільйон штук і продавали людям у теруправліннях Нацбанку по 27 гривень і 31 гривню (у сувенірних конвертах - дорожче).

Нагадаємо, НБУ ще декілька років тому заявив про готовність осучаснювати готівковий грошовий обіг і підвищувати захист українських грошей. Дві банкноти вже були перевипущені в новому дизайні. Це 100 і 500 гривень, які були запущені в грошовий обіг у березні 2015 року і у квітні 2016 року відповідно.

У 2018 року НБУ анонсував заміну банкнот до десяти гривень монетами.

Також повідомлялося, що Національний банк України запроваджує плату за видачу розмінних монет.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал