Польща розуміє претензії України щодо закону про Інститут національної пам’яті, однак Україна перша ухвалила закон, що визнає діячів УПА борцями за свободу і не скасувала його попри прохання Варшави.
Як пише «Слово і Діло», про це заявив президент Польщі Анджей Дуда після саміту НАТО, повідомляє видання Wpolityce.
Як зазначається, під час саміту Дуда зустрівся з президентом України Петром Порошенком.
«У відносинах з президентом Порошенком ми досконало знаємо, які питання є складними. Я сказав йому, щоб він мав до нас претензії, бо наш парламент ухвалив норми, які були оскаржені мною у Конституційному суді, бо є неточними» - сказав він.
Водночас Дуда звернув увагу українського колеги на те, що Україна першою ухвалила норми, які передбачають глорифікацію УПА.
«Вони досі не змінені попри моє прохання. Я сказав йому, що слід розглядати це в однакових категоріях» - заявив президент Польщі.
«У нас теж є свої застереження. Там є постаті, які ми не можемо прийняти у жодному разі» - додав він.
Президент Польщі також пояснив, чому не було спільного вшанування Волинської трагедії.
«Там не йшлося про жодну польсько-українську війну. Це був геноцид, етнічні чистки проти поляків. Не заперечую акцій у відповідь, але то не були військові, а цивільні» - сказав він.
Нагадаємо, минулого тижня Петро Порошенко здійснив робочий візит на південний схід Польщі, де в українському селі Сагринь, якого вже не існує, урочисто відкрив Меморіал пам'яті українців, які загинули від рук польських селянських батальйонів і підрозділів Армії Крайової. В березні 1944 року від рук поляків загинули 660 українців.
Своєю чергою Анджей Дуда приїхав до Волинської області, де взяв участь у заходах, приурочених до 75-х роковин Волинської трагедії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»