Україна вперше закупить 11 специфічних видів сироваток

Читать на русском
Україна вперше на національному рівні почне закуповувати специфічні сироватки та імуноглобуліни.

Україна вперше на національному рівні почне закуповувати специфічні сироватки та імуноглобуліни.

Як пише «Слово і Діло», відповідний наказ №629 від 6 квітня, що затверджує перелік необхідних специфічних сироваток, оприлюднений на сайті МОЗ, повідомляє прес-служба відомства.

«Це єдині ліки, що можуть врятувати життя людей, які заразилися смертельно небезпечними хворобами, такими як ботулізм, дифтерія, сказ, правець та малярія. Щороку в Україні сотні людей хворіють на них», – заявила у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

«До закупівель включені 11 номенклатур, зокрема сироватки та імуноглобуліни проти дифтерії, сказу, правця, ботулізму та малярії. Ці препарати вже цьогоріч почнуть закуповувати міжнародні організації. Всього на закупівлю сироваток та імуноглобулінів у 2018 році закладено 40 мільйонів гривень», – наголосили в міністерстві.

«Наразі всі наявні в Україні сироватки та імуноглобуліни – гуманітарні вантажі. З 2014 року виробники їх не реєстрували – це тривалий та дорогий процес. Виробники не готові витрачати час і гроші на реєстрацію препаратів, які не будуть гарантовано закуплені. А МОЗ, відповідно до закону, не може бути ініціатором реєстрації. Тому гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності», – підкреслила Супрун.

«Державні закупівлі через міжнародні організації дозволяють заводити в Україну нові препарати без попереднього подання виробника на реєстрацію. Незареєстровані в Україні препарати, що пройшли міжнародну перевірку якості та сертифікацію, можуть подаватися на тендер, і в разі перемоги в тендері реєструються в Україні за спрощеною процедурою», – зазначили в МОЗ.

Раніше стало відомо, що МОЗ закупить ліків майже на 6 мільярдів.

Нагадаємо, одні з найвідоміших ліків заборонили в Україні.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал