NASA відправить на Марс роботів-бджіл

Читать на русском
Фахівці NASA відправлять на Марс роботів-розвідників, забезпечених крилами. Як пише видання Science Alert, розробкою займаються групи вчених з Японії та США.

Фахівці NASA відправлять на Марс роботів-розвідників, забезпечених крилами.

Як пише «Слово і Діло» з посиланням на видання Science Alert, розробкою займаються групи вчених з Японії та США.

Роботів назвали «марсіанські бджоли». Вони призначені для отримання даних про атмосферний тиск і взяття зразків реголіту (марсіанського грунту) на Червоній планеті.

За очікуваннями розробників, роботи діятимуть групами. Періодично вони повертатимуться для підзарядки на пересувну базу - марсохід. Якщо один робот впаде, інші «бджоли» зможуть підняти його і перенести до бази.

Зараз в NASA працюють над технічною реалізацією проекту. Тестування роботів проходить у вакуумній камері, в якій фахівці вивчають аеродинаміку літаючих роботів в умовах марсіанської атмосфери. Попередні дослідження показали, що «марсіанська бджола» зможе створити достатню підйомну силу для польоту.

Для роботи над проектом NASA виділило групі вчених зі США та Японії 125 тисяч доларів. Science Alert зазначає, що японські розробники вже створили «робота-колібрі», який здатний піднятися в повітря на Землі. Тепер його потрібно адаптувати до більш розрідженої марсіанської атмосфери.

Як повідомлялося, у Трампа планують припинити фінансування NASA.

Також відомо, що Трамп готує директиву про польоти на Місяць і Марс.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: