У Кличка пояснили, чому знесли кіоски на Андріївському узвозі

Читать на русском
У власників кіосків на Андріївському узвозі не було дозволів на їхнє встановлення, що засвідчили інспекторські перевірки, проведені напередодні демонтажа.

У власників кіосків на Андріївському узвозі не було дозволів на їхнє встановлення, що засвідчили інспекторські перевірки, проведені напередодні демонтажа.

Як інформує «Слово і Діло», про це розповів перший заступник директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій, передає УНІАН.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв розробити єдиний стандарт вигляду МАФівСказано 30 грудня 2014 р.Статус обіцянки: Архів

Востаннє місцева влада вручила орендарям приписи з вимогою надати дозвільні документи або прибрати кіоски самотужки 30 березня.

Два місяці тому у КМДА запропонували компромісне рішення – перенести підприємцям їхні кіоски на поруч відремонтовану Алею художників та укласти з балансоутримувачем алеї угоду, яка дозволила б підприємцям вести торгівлю на зазначеній території.

«Перенесення «сувенірного містечка» на розташовану у 60 метрах Алею художників є найкращою альтернативою як повному демонтажу тимчасових споруд, так і великому скупченню палаток та торговельних рядів, яке, по суті, понівечило архітектурний і естетичний вигляд історичної ділянки на перехресті вулиць Десятинної та Володимирської», – вважає Тарас Панчій.

Однак власники кіосків виступили проти перенесення.

Знесення МАФів у Києві: в чому реальна проблема та що не врахувала влада?Мер Києва Віталій Кличко заявив, що МАФи вбивають малий бізнес, і має намір продовжити демонтаж кіосків у столиці в 2018 році. Що про це думають експерти?

У КМДА пояснюють, що розміщуючи за адресою вул. Володимирська, 2-4 низку кіосків, їхні власники (входять в Асоціацію «Український вернісаж» та в ГО «Асоціація артгалерей України») керувались розпорядженням КМДА № 816 від 30 травня 2013 року «Про організацію постійно діючої виставки-ярмарку у парку «Володимирська гірка» та на вул. Володимирській, 1-14.

У пункті 1 наведеного вище розпорядження № 816 зазначено, що КМДА дає доручення Шевченківській РДА організувати у парку «Володимирська гірка» та на вул. Володимирській, 1-14 проведення постійно діючої виставки-ярмарку образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та сувенірної продукції.

«Термін виданого організатором ярмарку – Шевченківською РДА – відповідного діючого розпорядження закінчився. Нове розпорядження Шевченківська РДА не видавала. Крім того, Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА не затвердив, як того вимагав пункт 2 розпорядження КМДА № 816 від 30 травня 2013 року, схему розташування торгівельних місць із продажу творів образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та сувенірної продукції», - зазначає Панчій.

Відсутність діючого розпорядження Шевченківської РДА щодо проведення ярмарку та відсутність схеми розташування торгівельних місць стали підставою для демонтажу кіосків.

За словами Тараса Панчія, у власників кіосків на Андріївському узвозі було достатньо часу, щоб вирішити проблему - укласти нові угоди із балансоутримувачем відремонтованої Алеї художників і переїхати на неї.

4 квітня 2018 року у Києві комунальники прибрали МАФи на верхньому майданчику Андріївського узвозу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...