Як змінювалися видатки держбюджету протягом 2014-2018 років

Читать на русском

Ми вирішили подивитись, як витрачалися наші з вами гроші з державного бюджету на утримання життєво важливих для країни інституцій. Загалом, можна відзначити, що видатки на утримання бюджетників за останні чотири роки зросли більш ніж удвічі. Звичайно, збільшилися видатки на армію, що й не дивно для країни, яка захищає свою землю від агресії. Але найдорожче українцям обходяться наші шановні можновладці та силовики.

Зокрема, в 2015 році досить відчутно зросли видатки на систему державного управління. Лише на Секретаріат Кабміну було витрачено майже на 300% більше, ніж у попередній період, – 1 млрд грн, а до 2018 року ця сума зросла до 3,4 млрд грн.

Недешево обходиться українцям утримання суддів та системи юстиції. Державна судова адміністрація за останні чотири роки «подорожчала» з 3,89 млрд грн на рік до 13,8 млрд грн. Утримання Міністерства юстиції зросло з 5,5 млрд грн у 2014 році до 12,7 млрд грн у 2018-му.

Видатки на нацбезпеку та оборону збільшилися в декілька разів. Якщо в 2014 році на Міністерство оборони держава витрачала 15,2 млрд грн, то зараз держбюджет передбачає виділення 86,6 млрд грн.

Детальніше – на інфографіках.

Як змінився бюджет-2018 порівняно з минулим роком – у нашій статті.

Такж ми писали, що в держбюджеті на 2018 рік збільшили фінансування НАБУ та НАЗК.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...