Нацбанк готує масову перевірку банків

Читать на русском
НБУ заявив про плани провести в 2018 році стрес-тестування 25 банків, на які сукупно припадає 93 відсотки активів банківського сектора.

НБУ заявив про плани провести в 2018 році стрес-тестування 25 банків, на які сукупно припадають 93% активів банківського сектора.

Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора, пише «Слово і Діло».

Розтрата рефінансу Нацбанку: НАБУ отримало доступ до документів регулятораВ Антикорупційному бюро продовжують вивчати документи Нацбанку у справі про розтрату 12 млрд грн рефінансування комерційними банками.

Як зазначається, НБУ оприлюднив методологію, згідно з якою цьогоріч здійснюватиметься оцінка діяльності банків.

Оцінка здійснюватиметься станом на 1 січня й складатиметься з трьох етапів: перевірка аудиторськими компаніями якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитами; екстраполяція Національним банком результатів першого етапу та оцінка достатності капіталу банку; оцінка НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим і несприятливим макроекономічними сценаріями.

Базовий макроекономічний сценарій ґрунтується на публічних прогнозах Національного банку, крім прогнозу обмінного курсу.

Прогноз зміни обмінного курсу, закладений у базовий сценарій, заснований на даних консенсус-прогнозу.

Несприятливий сценарій побудований на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного і ринкового ризиків у істотних обсягах. Відповідно, використані для нього макроекономічні показники не є прогнозом Національного банку.

Об'єктами стрес-тестування стануть 25 банків. Це установи, які є найбільшими за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів і депозитів фізичних осіб. На них сукупно припадають 93% активів банківського сектору.

Відповідно до зазначених критеріїв, у 2018 році це такі банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-банк (Україна), Укргазбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, Сбербанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, «Південний», Креді Агріколь Банк, Промінвестбанк, ТАСкомбанк, ПроКредит Банк, Кредобанк, ВТБ Банк, «Кредит Дніпро», Мегабанк, «Схід», А-Банк, Ідея Банк, Universal Bank та Банк Інвестицій і заощаджень.

Банки, які за підсумками оцінки стійкості потребуватимуть капітал, мають до кінця року розробити й виконати програму капіталізації та/або план заходів для підтримки або відновлення рівня капіталу. Результати оцінки стійкості будуть оприлюднені до кінця року.

Нагадаємо, в 2017 році українські банки отримали 24,4 млрд грн збитку.

Раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив ліквідацію Укрінбанку та Міського комерційного банку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал