Чеки округляться. Нацбанк припиняє карбування дрібних монет

Читать на русском
НБУ повідомив про рішення припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок і перейти на округлення сум покупок із липня 2018 року.

НБУ повідомив про рішення припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок і перейти на округлення сум покупок із липня 2018 року.

Як інформує «Слово і Діло», про це під час прес-конференції повідомив в. о. голови НБУ Яків Смолій, передають «Українські новини».

В НБУ розповіли про ситуацію з фальшивими банкнотамиКількість підроблених банкнот гривні в 2016 році порівняно з 2015 роком суттєво не змінилася й становила 2,8 підробки на 1 мільйон справжніх купюр.

У рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила округлення загальних сум готівкових розрахунків. Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», якою передбачається наступне. Національний банк припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

Водночас усі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів. Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок продовжуватимуть виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України – гривня – й надалі дорівнюватиме 100 копійкам).

Для спрощення розрахунків встановлюватися правила округлення загальної суми покупки: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок; сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця він може видати покупцю решту цими номіналами. При безготівкових розрахунках округлення не будуть здійснюватися. Населення й надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торгова мережа – встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.

Застосування правил округлення Національний банк узгодив з усіма державними органами. Також відбулися обговорення з банками, представниками сфери торгівлі і послуг, іншим діловим співтовариством, які позитивно поставилися до застосування правил округлення.

Як повідомлялося, НБУ презентує монети номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень, які незабаром замінять банкноти.

Нагадаємо, в Україні скоротилася грошова маса.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал