У НБУ пояснили зміцнення гривні

Читать на русском
На зміцнення курсу національної валюти вплинули відступ сезонних чинників, надходження валюти від нерезидентів і поліпшення девальваційних очікувань.

Зміцнення курсу гривні на міжбанківському валютному ринку пояснюється відступом сезонних чинників.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, повідомляється на офіційному сайті регулятора, пише «Слово і Діло».

Що врятувало гривню від девальвації та чи надовго?Національний банк України продовжує зміцнювати курс гривні, яка ще кілька тижнів тому помітно девальвувала. Що утримує гривню від падіння та що буде з курсом, пояснили експерти.

«Зміцнення курсу гривні, що спостерігається останніми тижнями, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників, що зумовили в грудні-січні тимчасовий девальваційний тиск на курс нацвалюти, вже зайняли сприятливі фактори. Таким чином, пропозиція валюти на міжбанківському ринку із січня зростає, тоді як попит на неї знижується», – заявив він.

За словами Чурія, також зіграли роль надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

«З початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більш ніж удвічі – до 12 мільярдів гривень із 5,1 мільярда гривень», – вважає заступник голови НБУ.

Крім цього, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні, стабільними залишаються надходження з боку металургійних підприємств на тлі збереження сприятливої ​​зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі.

Чурій також зазначає, що на стан валютного ринку вплинуло поліпшення девальваційних очікувань і збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня в результаті поступового зміцнення курсу гривні.

Він підкреслює, що після переходу України на плаваючий обмінний курс у 2015 році сезонні зміни його динаміки є природними для валютного ринку.

«Динаміка курсу нацвалюти в попередні роки показує, що дія тимчасових несприятливих чинників на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року, що ми вже маємо можливість спостерігати зараз», – додав Чурій.

Нагадаємо, обсяг заборгованості українських банків перед НБУ на 1 лютого 2018 року склав 67,65 мільярда гривень.

Грошова маса в Україні в січні 2018 року скоротилася на 2,7% – до 1 трлн 176,683 млрд грн.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...