У Німеччині знають, як змусити Росію виконувати «Мінськ»

Читать на русском
Євросоюз має почати поетапне скасування санкцій проти Росії за умови дотримання перемир'я на сході України.

Євросоюз має почати поетапне скасування санкцій проти Росії за умови дотримання перемир'я на сході України.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, пише «Слово і Діло» з посиланням на DW.

Експерт про новий пакет санкцій проти РФ: від гасел до дій США можуть не перейтиПолітичний експерт розповів про санкційну політику США щодо РФ та про те, чи може Дональд Трамп переглянути рішення адміністрації Обами.

«Якщо Російська Федерація готова це робити, вона має за це щось отримати», – заявив він у середу, 10 січня, під час виступу на прийомі у Східному комітеті німецької економіки в Берліні.

Ідею про одномоментне скасування всіх санкцій проти Росії лише за умови стовідсоткового виконання Мінських домовленостей він назвав «відірваною від реальності». На користь ідеї поетапного скасування Габріель навів аргумент, що санкції запроваджувалися також поетапно.

Економічні санкції щодо Росії через її агресію в Україні були запроваджені Євросоюзом у 2014 році, у березні 2015 року можливе скасування санкцій прив'язали до виконання Мінських угод. Очікувалося, що процес триватиме до кінця 2015 року.

Оскільки помітного прогресу у виконанні домовленостей не спостерігалося, лідери ЄС неодноразово ухвалювали рішення щодо продовження санкцій ще на півроку. Востаннє – до кінця липня поточного року. Обмеження стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки, а також товарів подвійного призначення. Обмеження накладені й на фізичних осіб.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки мають намір посилити санкції проти Росії й ведуть у цьому напрямку відповідну роботу.

У Німеччині не вважають конфлікт на Донбасі замороженимГолова МЗС ФРН Зігмар Габріель перед вильотом до Києва заявив, що конфлікт на сході України не можна вважати замороженим.

Як відомо, внаслідок запровадження Євросоюзом санкцій проти Росії й подальших російських контрсанкцій економіка ЄС у 2015 році зазнала втрат на суму 17,6 мільярда євро.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: