Суд виправдав податкового ректора Мельника

Читать на русском
Суд визнав невинуватим і виправдав екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника, якому загрожувало до 12 років позбавлення волі.

Суд визнав невинуватим і виправдав екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника, якому загрожувало до 12 років позбавлення волі. Про це свідчить вирок Бородянського райсуду Київської області від 5 грудня.

Суд виправдав Мельника «в зв’язку з недоведеністю складу злочину в його діянні». Справу вела прокуратура Київської області, передає «Слово і Діло».

Цивільний позов університету про відшкодування 33,44 млн грн майнової шкоди суд також не задовольнив.

Разом із тим суд визнав підтвердженим, що відчуження зазначених в обвинувальному акті об’єктів нерухомого майна було здійснене університетом із порушенням вимог Порядку відчуження об’єктів держвласності. Йдеться про приміщення магазину та кафетерію площею 469 кв. м на вул. Північній, 79-б у м. Ірпінь, реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» площею 7870 кв. м на вул. Кірова, 3 в смт Ворзель, комплекс будівель площею 1109 кв. м на вул. Годованця, 1 у м. Кам’янець-Подільський, нежитлові будинки та будівлі площею 2683 кв. м на вул. Елеваторній, 8-б у м. Сімферополь.

Ці об’єкти в 2007-2008 рр. через товарну біржу «Центральна» купило ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія», засновниками якої були дружина Мельника Тетяна (в 2003-2007 роках), син Максим Мельник (у 2007-2011 роках) і тесть Володимир Щербань (із 2011 року й дотепер). Обов’язки керівника фірми виконує племінник екс-ректора Роман Мельник. Після купівлі майже всі ці приміщення фірма потім почала здавати держуніверситету в оренду.

Як вказувало слідство й визнав суд, держуніверситет не мав права продавати вказані об’єкти, оскільки ані Державна податкова інспекція України, ані Фонд держмайна необхідних дозволів і погоджень не надавали.

При цьому слідство вказувало, що при незаконному відчуженні майна відбулася розтрата майна вартістю 33,44 млн грн – це вартість усіх цих об’єктів. При цьому слідство, посилаючись на судові експертизи, зазначало, що ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» офіційно за договорами сплатило втричі менше за вказану нерухомість – 10,87 млн грн.

Визнаючи Мельника невинуватим, суд зазначив, що в обвинувальному акті не зазначена така ознака злочину за ч. 5 ст. 191 КК, як зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Крім того, суд вказав, що відсутня така ознака, як безоплатність передачі майна іншій особі, оскільки всі перераховані фірмою гроші в подальшому були перераховані до держбюджету. Також суд зазначив, що не отримав доказів того, що Мельник особисто чи за участю інших осіб визначав ціну або в інший спосіб впливав на визначення ціни, за якою були продані зазначені об’єкти нерухомості.

Також суд з’ясував, що ініціатива відчуження зазначених об’єктів нерухомості належала Мельнику як ректору. Однак відчуження було погоджене не ним самим, а на організованій конференції трудового колективу, одноголосно.

Сам Мельник на судовому засіданні підтвердив, що «особисто він не займався продажем об’єктів нерухомості, а надав відповідні доручення проректору й помічникам ректора». При цьому він заявив, що про те, що ці об’єкти купила фірма його дружини, наразі колишньої, й сина, «дізнався вже після проведення торгів і не мав стосунку до цієї процедури».

Нагадаємо, обвинувальний акт щодо Петра Мельника за вказаним епізодом був скерованний у липні 2016 року до Ірпінського міського суду. Однак після заявлених суддею цього суду самовідводів справа була скерована на розгляд до Бородянського райсуду.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: