Ар’єв зробив заяву щодо можливого повернення Росії до ПАРЄ

Читать на русском
Ар’єв заявив, що таке повернення РФ суттєво підриває авторитет організації та нівелює силу резолюцій, які вона ухвалювала.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд виступив за повернення РФ до ПАРЄ без виконання резолюцій. Якщо це відбудеться, то українській делегації там більше нічого робити.

Про це написав у Facebook голова української делегації при ПАРЄ народний депутат Володимир Ар’єв, передає «Слово і Діло».

«Стокгольмський синдром чи вірус Аграмунта? Але маски зірвані. Генеральний секретар Ради Європи Ягланд відкрито виступив за повернення Росії до ПАРЄ без виконання резолюцій», – написав Ар’єв.

На його переконання, таке повернення РФ суттєво підриває авторитет організації та нівелює силу резолюцій, які вона ухвалювала, й українській делегації в ПАРЄ «нічого робити» в такому разі.

«Якщо це відбудеться, то, на мою думку, українській делегації там більше нема чого робити, бо з того моменту всі резолюції Асамблеї втратять сенс внаслідок самознищення», – написав депутат.

Сергій КаплінГолова політичної партії "Соціал - демократична партія"
Каплін пообіцяв звернутисяд до ВРУ та ПАРЄ, щоб відкликати Ляшка з асамблеїСказано 18 липня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Він вказує, що ідею Ягланда не обов’язково підтримають у ПАРЄ.

«Однак далеко не факт що ПАРЄ купиться на маніпуляції Ягланда, який давно прагне знизити вплив парламентарів у Раді Європи шляхом дискредитації її представницького органа. І тут Росія є дуже зручним інструментом. Проте наразі ці відвертості можуть обернутися проти самого генсека Ради Європи, адже на такі вояжі й перемовини, про які йдеться в статті FT, йому не давали мандата ані в Парламентській асамблеї, ані в Комітеті міністрів», – зазначає Ар’єв.

Стаття у FТ містить коментарі Ягланда про необхідність повернення делегації Росії до ПАРЄ, в першу чергу нібито через занепокоєння правозахисників, представників окремих делегацій, а не через те, що РФ не сплачує свої внески. При цьому Ягланд вказує, що «ніхто не хоче дати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму». На його переконання, повернення делегації РФ до ПАРЄ – це не про підрив цієї позиції (засудження анексії Криму – ред.), а про захист права людини в Росії та Криму.

Нагадаємо, 23 листопада представники 16 країн у Парламентській асамблеї Ради Європи підписали декларацію, згідно з якою ПАРЄ поки не готова приймати делегацію Росії.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал