У Франції митці підписали відкритого листа із закликом звільнити Сенцова

Читать на русском
Діячі культури нагадують, що влітку 2018 року в Росії відбудеться чемпіонат світу з футболу, й закликають звільнити Сенцова до цього часу.

Діячі культури Франції розгорнули кампанію на підтримку незаконно засудженого в Росії до 20 років колонії українського режисера Олега Сенцова, стан здоров'я якого різко погіршився.

Відкритого листа під заголовком «Терміново звільніть Олега Сенцова» оприлюднила газета Libération, передає «Слово і Діло».

Підписанти звертаються до всіх, «хто любить кіно, футбол і демократію... або хоча б одне з цих трьох». Діячі культури нагадують, що червні-липні 2018 року в Росії відбудеться чемпіонат світу з футболу.

«Зіпсувати це свято було б недоречно, але потрібно, напевно, нагадати кожному – футболістам, уболівальникам, глядачам – куди вони мають намір поїхати або звернути свої погляди. До Росії, де панує корупція, де політична гра – фарс, тому що опозиційні партії зазнають переслідувань і не можуть брати участь у виборах, вільна преса є винятком, цензура панує в галузі мистецтва», – йдеться в листі.

У заклику також відзначено, що противників режиму в Росії переслідують або вбивають, як Бориса Нємцова в лютому 2015 року, журналістів та НПО переслідують, сотні художників, підприємців, активістів довільно ув'язнені, режисер Кирило Серебренніков перебуває під домашнім арештом.

«Володимир Путін готується до четвертого мандата. Він, скоріш за все, виграє вибори. Таким чином, він буде президентом до 2024 року. Щодо Олега Сенцова, то його кинули до в'язниці, на північ від полярного кола – до 2034 року», – зазначають підписанти.

Вони нагадують, що українського режисера заарештували невдовзі після анексії Криму російськими військами в березні 2014 року й кинули до тюрми за сфабрикованими звинуваченнями.

Автори послання призводять також моторошний лист Сенцова журналістці й правозахисниці Зої Свєтовій, який він надіслав у вересні: «Фізично, звичайно, мене ніхто не чіпає. Але ви прекрасно знаєте, що ця система може карати й вимотувати інакше, не використовуючи грубу силу», – писав кінорежисер.

«Ми не знаємо більше, тому що ув'язнений практично відрізаний від світу. Щойно дізналися, що його здоров'я погіршується. Ми маємо діяти швидко. Світ кіно, включно з представниками Росії, закликає звільнити цього несправедливо засудженого. Настав час розширити це коло. Ми вимагаємо його звільнення з в'язниці», – підкреслюють підписанти.

«Напередодні ймовірного переобрання Володимира Путіна та великого футбольного свята прийшов час дати йому волю», – закликають діячі культури та мистецтва.

Зараз під документом вже зібрано кілька десятків підписів. Серед підписантів, зокрема, кінорежисери Мішель Хазанавічюс, Бертран Таверньє, Тоні Маршалл, філософи Славой Жижек, Володимир Єрмоленко, письменники Андрій Курков і Шанталь Тома.

20 листопада в паризькому театрі «Одеон» відбудеться вечір, присвячений Олегу Сенцову.

Нагадаємо, Сенцов провів два тижні в штрафному ізоляторі колонії №8 у Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу, однак його вже випустили.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: