У скільки українцям обходиться утримання Кабінету міністрів?

Читать на русском

Наші аналітики розібралися в списку витрат на утримання Кабінету міністрів та з'ясували, що кожному працевлаштованому українцю в 2017 році доведеться витратити на це 73 гривні: приблизно по 6 гривень на місяць.

Сумарні витрати на Кабмін цього року складуть 1 мільярд 176 мільйонів гривень, які оплачуються за рахунок зібраних з 16 мільйонів 120 тисяч офіційно працевлаштованих українців податків.

Майже 493 мільйони з цієї суми уряд витратить на обслуговування й забезпечення діяльності Кабміну, а витрати на фінансове, матеріально-технічне та господарське забезпечення складуть близько 250 мільйонів.

51 гривню на рік українець витрачає на утримання президента та його Адміністрації«Слово і Діло» розібралося, скільки грошей кожен платник податків витрачає на утримання президента і його Адміністрації.

Наступна за обсягами стаття витрат припадає на систему електронного управління – загальні витрати разом з Національною програмою інформатизації складають близько 112 мільйонів гривень. При цьому 21 мільйон цього року Кабмін витратить на розвиток системи електронного управління. Загалом до системи підключать 76 центральних органів виконавчої влади та 22 обласних адміністрації.

Щодо інформаційного наповнення та підтримки єдиного порталу органів влади, то витрати на нього в 2017 році складуть досить скромну суму – 300 тисяч гривень.

Що стосується утримання будівель уряду, а до них належать безпосередньо Будинок уряду та інші міністерства й адмінбудівлі, то на ці цілі в 2017 році витратять 65,4 мільйона гривень. При цьому утримання одного квадратного метра в будинку Кабінету міністрів обходиться приблизно в 1,2 тисячі гривень щомісяця, а загальна площа становить 40 тисяч квадратів, тому лише на це піде близько 49 мільйонів гривень.

Окремою статтею витрат йдуть також капітальні ремонти урядових будівель: на них цьогоріч витратять 57,5 мільйонів і ще на 11,2 мільйона закуплять обладнання й предметів довгострокового користування.

Достатньою цікаві й дані щодо реалізації програми реформи держуправління, на яку витратять 28,7 мільйона гривень, а працюватимуть над нею 186 осіб. При цьому середньомісячні витрати на одного задіяного в реформі за паспортами складають 85 тисяч гривень, а обладнання одного робочого місця обходиться в 46 тисяч гривень. З огляду на те, що лише на обладнання робочих місць піде близько 8,5 мільйонів гривень, після виплати зарплати за перший місяць роботи над реформою держуправління від виділеної на ці цілі суми мало що залишиться. Тож реформу доведеться «махнути» за місяць або сидіти потім на бобах.

Ще 47,2 мільйона уряд витратить на утримання й обслуговування свого автопарку, в якому налічується 117 машин.

Крім того, на закордонні візити українських делегацій і працівників органів влади в 2017 витратять 22,3 мільйона гривень. Загалом планових візитів буде близько 220, а за кордоном побувають майже 760 чиновників. Таким чином, закордонне відрядження однієї людини обійдеться приблизно в 29,4 тисячі (близько $1,1 тисячі за поточним курсом).

Щдо висвітлення роботи уряду, то витрати на комунікацію з громадськістю та ЗМІ цього року складуть також скромну суму в 1,3 мільйона гривень, або по 3,6 тисячі на кожен із 350 запланованих заходів. Що стосується витрат на випуск урядової газети «Урядовий кур'єр», то вона обійдеться бюджету в 8,4 мільйона за рік.

Детальніше про витрати на діяльність уряду – в інфографіках «Слова і Діла».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал