ГПУ підозрює Данилюка у причетності до злочинів Януковича

Читать на русском
Генпрокуратура припускає, що Данилюк, Капінус, Буца та Марченко можуть бути пов’язані зі схемами Януковича.

Генеральна прокуратура України перевіряє причетність міністра фінансів Олександра Данилюка, заступника міністра Юрія Буци та держсекретаря Євгена Капінуса до злочинів колишнього президента Віктора Януковича.

Про це інформує «Слово і Діло» з посиланням на «Українські новини».

«Учасниками злочинної організації (Януковича та його оточення – ред.) протягом січня 2010 року-лютого 2014 року відбувалися злочини з незаконного заволодіння грошовими коштами в різних галузях економіки, а саме: в банківській сфері, у сфері паливно-енергетичного комплексу, при випуску та купівлі-продажу ОВДП тощо. Загальна сума збитків, завданих діяльністю злочинної організації, становить понад 18 мільярдів гривень», – повідомляється в судових матеріалах.

Згідно з указом Януковича від 2 липня 2010 року, був створений координаційний центр із впровадження економічних реформ як консультативно-дорадчий орган при президентові.

Наразі в ГПУ виникла необхідність перевірки версії можливої причетності посадовців зазначеного координаційного центру до злочинів, скоєних Януковичем та його оточенням.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у 2010-2015 роках очолював Координаційний центр із запровадження економічних реформ при Адміністрації президента, тоді як його заступники Юрій Буца, Сергій Марченко та держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру.

Генпрокуратура уточнює, що йдеться про тих працівників центру, які згодом заснували благодійні організації «Центр реформ» і Благодійний фонд «Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе».

Згідно з даними єдиного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців, засновниками «Центру реформ» є Олександр Данилюк, Євген Капінус, Юрій Буца, Яна Бугримова, Наталія Кириченко, Анна Руда та Олександр Саєнко. Засновником «Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе» є Данилюк спільно з Юлією Тичковською, Володимиром Федоріним і Міхеілом Саакашвілі.

27 жовтня суд надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів ОТП Банку за рахунками обох центрів.

Нагадаємо, 31 липня стало відомо, що Печерський районний суд міста Києва доручив Державній фіскальній службі перевірити міністра фінансів України Олександра Данилюка на предмет можливого ухилення від сплати податків. 18 липня до слідчого судді Печерського райсуду Києва надійшло клопотання прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України про призначення документальної позапланової перевірки Данилюка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавств за період 1998-2016 років.

Згодом повідомили, що справа Данилюка була закрита.

Уже на початку листопада Державна фіскальна служба відновила податкову перевірку міністра фінансів України Олександра Данилюка.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...