На Розенблата завели нову кримінальну справу

Читать на русском
За версією слідства, в апараті ВР, діючи за попередньою змовою з Розенблатом, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.

Національне антикорупційне бюро підозрює, що народний депутат України Борислав Розенблат отримав дипломатичний паспорт на основі підроблених офіційних документів.

У зв'язку з цим 20 жовтня щодо нього порушили нове кримінальне провадження, інформує прес-служба НАБУ, передає «Слово і Діло».

«Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого детективами Національного антикорупційного бюро України 19 жовтня, перевірятимуть у рамках окремого кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.

Відомості про початок розслідування детективи НАБУ внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня. Попередня правова кваліфікація – ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

НАБУ показало, яку «біжутерію» віз Розенблат – відеоУ Розенблата вилучили 11 ювелірних виробів, дипломатичний паспорт, закордонний паспорт, квиток на рейс, особистий смартфон та планшет, банківські картки.

За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради, діючи за попередньою змовою з Розенблатом із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.

Зокрема, службові особи управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату ВРУ ндіслали на адресу департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ України листа з проханням видати дипломатичний паспорт Розенблату, який нібито мав із 18 до 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю.

На підставі цього листа «в зв’язку з виїздом у службове відрядження» депутату видали дипломатичний паспорт.

19 жовтня Розенблат використав документ із особистою метою – для виїзду до Німеччини.

«Наведені дані свідчать про ймовірне внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей», – йдеться в повідомленні НАБУ.

Раніше в НАБУ заявили, що Розенблата зняли з літака й обшукали, тому що він намагався вивезти матеріали розслідування «бурштинової справи».

Розенблат заявив, що напише письмове звернення до генпрокурора Юрія Луценка з проханням дозволити йому виїхати за кордон.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: