У НАБУ пояснили дії детективів щодо Розенблата в аеропорту

Читать на русском
Детективи НАБУ запобігли вивезенню за кордон матеріалів, важливих для розслідування бурштинової справи, а також забезпечили присутність Розенблата в суді.

В Національному антикорупційному бюро заявили, що депутата Борислава Розенблата зняли з літака й обшукали, тому що він намагався вивезти матеріали щодо розслідування «бурштинової справи».

Про це повідомляє прес-служба Бюро, коментуючи заяви адвоката та прокуратора про те, що нардеп мав право вилетіти з України, передає «Слово і Діло».

«19 жовтня детективи НАБУ запобігли вивезенню за кордон народним депутатом Бориславом Розенблатом матеріалів, важливих для розслідування так званої «бурштинової справи», а також забезпечили його участь у судовому засіданні з продовження йому обов'язків», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що обшук у літаку відбувався на основі ухвали слідчого судді й «з метою врятування майна, яке може мати ознаки речових доказів».

У НАБУ підкреслили, що затримання депутата не проводилося.

«За інформацією слідства, підозрюваний планував вивезти за межі України засоби комунікації, що могли містити інформацію з приховування слідів раніше скоєних злочинів та спілкування між його учасниками, матеріальні та грошові цінності – предмети раніше отриманої неправомірної вигоди, а також інше майно для унеможливлення його арешту в рамках кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.

«Крім того, детективи мали відомості, що підозрюваний міг мати при собі документи для виїзду за кордон з ознаками підроблення», – додали в НАБУ.

Під час обшуку в літаку в Розенблата вилучили мобільні телефони та планшет; вироби зовнішньо схожі на коштовності; платіжні картки, емітовані закордонними банками; паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт.

Розенблат прокоментував своє затриманняПозафракційний член парламенту Борислав Розенблат заявив, що заздалегідь попереджав Антикорупційне бюро про свій виліт.

Підкреслюється, що для перетину кордону Розенблат використав саме дипломатичний паспорт, хоча його поїздка була приватною й «не пов’язаною з виконанням професійних обов’язків, що він визнав публічно».

Згідно з інформацією Апарату Верховної Ради та МЗС, дипломатичний паспорт видали Розенблату 17 жовтня у відповідь на його звернення нібито для здійснення робочої поїздки до Ізраїлю з 18 до 22 жовтня.

«Але, з огляду на вилучені під час обшуку авіаквитки, в цей час народний депутат планував перебувати в Німеччині. Законність отримання підозрюваним дипломатичного, а також закордонного паспортів перевіряється», – повідомили в НАБУ.

У прес-службі також додали, що заяви Розенблата про те, що він заздалегідь повідомив слідчих про свою подорож до Німеччини, не відповідають дійсності.

«Лист, який Борислав Розенблат на підтвердження своїх слів оприлюднив на персональній сторінці в мережі Facebook, надійшов до Національного бюро вже після того, як рейс на Кельн мав вилетіти з Києва», – йдеться в повідомленні.

Після проведення обшуку в літаку детективи НАБУ вручили депутату повістку про необхідність прибути до Солом’янського райсуду для участі в засіданні з продовження йому обов’язків підозрюваного.

У НАБУ підкреслюють, що це була вже третя повістка, вручена Розенблату за останні шість днів. Першу повістку йому намагалися вручити 14 жовтня, другу – 16 жовтня.

«На засідання суду підозрюваний не з’явився, посилаючись на стан свого здоров’я (достовірність цієї інформації наразі перевіряється). Через такі дії підозрюваного суд не зміг своєчасно розглянути клопотання прокурора та ухвалити рішення про продовження зобов'язання Бориславу Розенблату», – пояснили в НАБУ.

Раніше Розенблат запевняв, що не віз золото й діаманти, а лише біжутерію на подарунки племінницям.

Також повідомлялося, що Солом'янський районний суд Києва 20 жовтня о 14:00 продовжить засідання щодо обрання Розенблату запобіжного заходу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: