Член правління «Укрзалізниці» заробив кілька мільйонів гривень

Читать на русском

Член керівництва Укрзалізниці за минулий місяць заробив більш ніж сто двадцять п'ять тисяч доларів.
Желько Марчек посередині

Член правління публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» Желько Марчек задекларував у жовтні понад три мільйони гривень заробітної плати.

Таке повідомлення про зміну майнового стану він подав до Єдиного державного реєстру декларацій, пише «Слово і Діло».

Згідно з поданим документом, 3 жовтня Марчек отримав 3 мільйони 259 тисяч 694 гривні зарплати. За більш ніж рік на посаді член правління УЗ подав лише одне повідомлення про зміну майнового стану. З огляду на те, що такий документ подається в 10-денний термін після одноразового доходу, а він був поданий 3 жовтня, можна зробити висновок, що це грошова винагорода за вересень чи серпень.

На запит журналіста «Слова і Діла» щодо правдивості цього документа в «Укрзалізниці» відповіли, що зарплата Марчеку нараховується «згідно з умовами контракту».

«На Ваше звернення від 4 жовтня 2017 року щодо нарахування члену правління ПАТ «Укрзалізниця» Желько Марчеку повідомляємо, що заробітна плата Желько Марчеку нараховується згідно з умовами контракту», – йдеться в листі директора з економіки і фінансів УЗ Андрія Рязанцева.

Пізніше «Слову і Ділу» вдалося зв'язатися із самим чиновником, і в коментарі виданню він пояснив, що на початку жовтня задекларував заробітну плану з початку року.

«З 1 січня цього року до моменту декларування. Була така колізія: чесно кажу, я не знав, що це потрібно робити щомісяця. Коли нам пояснили, я відразу це зробив», – заявив Марчек.

Згідно із законом про протидію корупції, оскільки щомісячна зарплата чиновника перевищує 50 прожиткових мінімумів (80 тис. грн), він зобов'язаний був подавати повідомлення про зміни в матеріальному становищі кожного місяця. Таким чином, Марчек порушив вимоги закону.

Водночас за період із дня призначення на посаду (26 липня 2016 року) до кінця 2016 року Марчек отримав зарплатню розміром 2 мільйони 56 тисяч 723 гривні.

Нагадаємо, «Слово і Діло» з'ясувало, що виконувач обов'язків голови «Укравтодору» Славомір Новак за липень заробив 894 тис. грн, однак у самому відомстві це спростували – говорять, що це зарплатня за перше півріччя. Сам Новак у Facebook написав, що це зарплата за 7 місяців 2017 року.

Втім, повідомлення про зміни майнового стану подаються лише в 10-денний термін після отримання одноразового доходу, а не сукупного за півріччя. До того ж, зарплатня Новака як і члена правління УЗ перевищує 50 прожиткових мінімумів, а це означає, що перший також мав подавати повідомлення про зарплатню щомісяця.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал