СБУ вимагає від «Української правди» видалити статтю з держтаємницею

Читать на русском

СБУ 14 вересня прийшла до офісу «Української правди» з листом, у якому вимагає тимчасово вилучити із загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу.

СБУ пояснила свою вимогу тим, що бачить у статті розголошення державної таємниці. Про це повідомляє «Українська правда», передає «Слово і Діло».

Відповідний лист вручив слідчий головному редактору інтернет-видання Севгіль Мусаєвій.

У листі йдеться про те, що слідчим відділом Головного управління СБУ в Києві та Київській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №22017000000000256, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 червня 2017 року за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 КК України (розголошення державної таємниці).

У документі йдеться про те, що досудове розслідування встановило, що розміщена 24 січня 2017 року стаття «Сучасну зброю для армії знову відклали «на завтра» містить окремі відомості щодо проекту Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року.

Два роки на посаді голови СБУ: як виконує обіцянки Василь ГрицакГолова Служби безпеки за два роки в цьому кріслі роздав небагато обіцянок, більшість з яких зміг виконати. Які саме – «Слово і Діло» вирішило показати в спеціальній інфографіці.

«У слідства є підстави вважати, що окремі відомості вищевказаної статті містять інформацію з обмеженим доступом, поширення якої може завдати шкоди національній безпеці України у сфері оборони», – вважають в СБУ.

Таким чином, СБУ просить зняти із сайту вищевказаний матеріал. «З огляду на вищевикладене, прошу Вас вилучити вказану статтю із загального доступу (обмежити доступ) до моменту встановлення істини в цій справі та забезпечити передачу слідчому відділу Головного управління оригіналу файлу зазначеної статті та всіх наявних документів, що стосуються її підготовки та публікації», – йдеться в листі СБУ.

Раніше повідомлялося, що у Служби зовнішньої розвідки з'явився новий керівник.

Відзначимо також, що голову правління «Хліба України» затримали на хабарі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал