Власники заводів, газет, пароплавів: де живуть і чим заробляють найбагатші люди планети?

Читать на русском

Виходячи з недавнього рейтингу агентства Bloomberg найбагатші люди заробили свої капітали у сфері технологій: в десятці найбагатших мільярдерів їх одразу п'ятеро – засновник Microsoft Білл Гейтс, творець інтернет-магазину Amazon Джефф Безос, батько Facebook Марк Цукерберг, а також два Ларрі: Еллісон і Пейдж – перший є співзасновником другого за величиною виробника програмного забезпечення Oracle, а його тезка Пейдж разом із Сергієм Бріном заснували Google.

Сумарні капітали мільярдерів із технологічної галузі майже вдвічі перевершують активи людей, які заробили мільярди в інших сферах діяльності – у вересні на технології припадав майже трильйон доларів, тоді як багатогалузеві мільярдери зосередили в своїх руках менш ніж 650 мільярдів доларів.

З них до десятки найбагатших людей планети потрапили двоє: на четвертому місці інвестор і засновник холдингової компанії Berkshire Hathaway Воррен Баффет, а на шостому – мексиканець Карлос Слім з інтересами у галузі роздрібної торгівлі, гірничовидобувної та хімічної промисловості та телекомунікацій.

Восьмим у списку найбагатших людей світу стоїть француз Бернар Арно, якому належить контрольний пакет найбільшого в світі виробника предметів розкоші LVMH («Моет Хеннесі Луї Віттон»).

Єдиним представником «чистої» індустрії в десятці став Чарльз Кох, співвласник, голова правління й виконавчий директор Koch Industries, яка, крім виробництва нафтопродуктів і полімерів, займається ще й іншими виробництвами.

Щодо галузі роздрібної торгівлі, то з неї до десятки найбагатших мільярдерів потрапив іспанець Амансіо Ортега, який наразі є найбагатшою людиною Європи зі статком у понад 39 мільярдів доларів і заснував бізнес-групу Inditex, якій належать дуже багато текстильні бренди.

Найбільша щільність мільярдерів спостерігається у США, де їх 161. При цьому Китай за їх кількістю відстає від Сполучених Штатів в чотири рази – там живуть «лише» 40 мільярдерів.

Збірна Німеччини з мільярдерів за своєю кількістю дихає Китаю в потилицю й сьогодні налічує 39 осіб. РФ посідає лише четверте місце й зараз налічує 27 осіб, чиї статки перевищили мільярд доларів (найбагатшим із них, за даними агентства, є промисловий магнат Олексій Мордашов, який посів 51-е місце в списку), а Індія посідає п'яте місце з 22 мільярдерами.

Щодо нашої країни, то до рейтингу Bloomberg потрапив лише один українець – власник холдингу СКМ Рінат Ахметов. При цьому він перебуває майже в самому кінці списку – на 439-му місці зі статком 4,37 мільярда доларів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал