Катастрофічний дефіцит Пенсійного фонду: чи є вихід та який «рецепт» у Мінфіну

Читать на русском
Юрій Ганущакексперт з питань місцевого самоврядування

Наразі єдиний вихід для подолання дефіциту Пенсійного фонду – збільшення числа застрахованих.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив експерт із питань місцевого самоврядування Юрій Ганущак, повідомляє «Слово і Діло».

«Якщо відрахування до ПФ при нинішній ставці ЄСВ максимум 0.2, а коефіцієнт заміщення у випадку доведення до 35 років стажу – 0.35, то співвідношення застрахованих та пенсіонерів має бути 0.35:0.2=1.75. Зараз пенсіонерів 10 млн, а застрахованих – теж 10 млн. Жителів України у віці 20-60 років - 25 млн. Тобто у нас є резерв – залучити ще хоча б половину тих, хто не застрахований», - міркує Ганущак.

За його словами, альтернативний шлях – зменшення кількості пенсіонерів шляхом підвищення страхового стажу.

«Але тоді у них зростає коефіцієнт заміщення, а відповідно, співвідношення між відрахуваннями та виплатами», - уточнив він.

Як працюється Данилюку на посаді міністра фінансів?Ми продовжуємо спостерігати за роботою міністрів на своїх постах, і на цей раз аналітики «Слова і Діла» вирішили відстежити, як виконує свої обіцянки керівник Мінфіну Олександр Данилюк.

«Наскільки зрозуміло, рецепт Мінфіну – постійне збільшення мінімальної зарплати та використання різниці між середньою зарплатою, по якій індексується – середня за три роки та сучасна, з якої платиться ЄСВ. Тобто часовий лаг у два роки. Але цей розрахунок базується на високій інфляції. Колись вона має уповільнитись. І тоді без збільшення числа застрахованих чи підвищення ставки відрахувань до Пенсійного фонду балансу не буде», - проаналізував Юрій Ганущак.

Як виконує свої обіцянки керівник Мінфіну і що з обіцяного виконано - аналітики порталу з’ясували в матеріалі «Як працюється Данилюку на посаді міністра фінансів?»

Як відомо, уряд планує ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду, який на сьогодні становить 5,5 млрд дол., за 7-10 років. Перед літніми канікулами ВР ухвалила проект пенсійної реформи у першому читанні.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал