У країнах Євросоюзу демографічна криза – дослідження

Читать на русском
Населення країн-членів ЄС в середньому старше жителів інших континентів, показали результати соціологічного дослідження.

Населення країн-членів ЄС в середньому старше жителів інших континентів, показали результати соціологічного дослідження.

До такого результату прийшли співробітники Берлінського інституту населення і розвитку в соціологічному дослідженні, опублікованому у вівторок, 25 липня, пише «Слово і Діло».

Нинішня ситуація може привести до проблем з виплатою пенсій і соціальних допомог у майбутньому. На думку дослідників, перед роботодавцями може також виникнути проблема пошуку висококваліфікованого персоналу.

«Це дуже суттєво, бо економіка XXI століття орієнтована, скоріше, на висококваліфіковані кадри, ніж на машини», - заявив директор Берлінського інституту населення і розвитку Райнер Клінгхольц.

У 2015 році показник смертності в 28 державах-членах ЄС перевищив показник народжуваності вперше з часів Другої світової війни. Проте, згідно з прогнозами, населення Європейського Союзу продовжить рости і збільшиться з 510 до 529 мільйонів чоловік до середини століття. Причиною тому, за словами Клінгхольца, є імміграція з інших країн. Зокрема, нинішня міграційна криза і пов'язаний з ним приплив населення в країни ЄС надали позитивний вплив на демографічну ситуацію на континенті.

Дослідження також виявило демографічну неоднорідність Європи. Так, у країнах Центральної, Західної і Північної Європи в найближчому майбутньому очікуються відносно високі показники народжуваності та імміграції. Країнам Південної та Східної Європи, навпаки, загрожують демографічні втрати.

Як повідомлялося, через катастрафіческім розриву між рівнями народжуваності і смертності населення Латвії може зникнути через сто років.

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповіли, скільки українців потребують психіатричної допомоги.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...