Тіллерсон: Росія має першою припинити вогонь на Донбасі

Читать на русском
Рекс Тіллерсон на спільній конференції з президентом Петром Порошенком заявив, що РФ має здійснити перші кроки щодо безпеки, включно з припиненням вогню на Донбасі.

Рекс Тіллерсон на спільній конференції з президентом Петром Порошенком заявив, що РФ має здійснити перші кроки щодо безпеки, включно з припиненням вогню на Донбасі.

Він наголосив, що санкції США стосовно Росії залишатимуться чинними, поки російська сторона не припинить дії, які спричинили ці заходи.

«Санкції США та Євросоюзу залишатимуться щодо Росії, поки РФ не припинить дії, що спричинили ці санкції. Ми закликаємо Росію виконувати свої зобов’язання в рамках Мінських угод і використати свій вплив на сепаратистів, щоб спостерігачі ОБСЄ мали доступ не тільки на лінії зіткнення, але і вздовж кордону», - цитує Тіллерсона «Європейська Правда», пише «Слово і Діло».

Держсекретар також наголосив, що у своїх дискусіях з керівництвом Росії він кілька разів наголошував, що Росія має зробити перший крок для деескалації на сході України, зокрема, це має бути припинення вогню і відведення важкого озброєння, для надання доступу спостерігачам ОБСЄ.

«Дуже важливо відзначити цілі США. Насамперед – це відновлення територіальної цілісності та єдності України. США уже надали більше 600 млн доларів від початку кризи. Також важливо забезпечити безпеку всіх громадян України», - додав він.

Він також заявив, що США розчаровані відсутністю прогресу в переговорах щодо врегулювання ситуації на сході України, у зв'язку з чим був призначений спецпредставник по Україні Курт Волкер.

«Ми розчаровані відсутністю прогресу в рамках Мінської угоди, саме тому ми призначили спеціального представника по Україні. Ми будемо координувати діяльність з «нормандською четвіркою» та урядом РФ, щоб побачити, чи зможемо ми пришвидшити прогрес», - сказав Тіллерсон.

Порошенко у свою чергу зазначив, що досвід Волкера в поєднанні з його рішучістю прискорить переговорний процес і дасть змогу розраховувати на імплементацію Мінських домовленостей з боку РФ.

Нагадаємо, Порошенко назвав візит Тіллерсона потужним сигналом підтримки України.

Як повідомлялося, 9 липня під час візиту Тіллерсона до Києва Порошенко провів закриті переговори з держсекретарем США.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...