Чорногорія офіційно стала членом НАТО

Читать на русском
Урочисту церемонію підняття прапора Чорногорії біля штаб-квартири НАТО в Брюсселі заплановано на середу, 7 червня.

У понеділок, 5 червня, Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО.

Про це повідомляє Foreign Brief, передає «Слово і Діло».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг разом із заступником держсекретаря США з політичних питань Томасом Шенноном участь у церемонії передачі у державному департаменті США у присутності прем'єр-міністра Чорногорії Душко Марковича документа про вступ до альянсу цієї балканської республіки.

Президент Чорногорії Філіп Вуянович разом з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом проведуть прес-конференцію.

Видання зазначає, що річний військовий бюджет Чорногорії складає близько $60 мільйонів і є найменшим серед країн-членів НАТО.

«Ця сума не змінить ситуацію для Альянсу, однак цілком може мати серйозні наслідки для самої країни», - йдеться у повідомленні. Зокрема йдеться про вплив РФ.

Як відомо, проти вступу країни у НАТО виступає Росія, яка є найбільшим інвестором в Чорногорії. Москва вже заблокувала ввезення чорногорського вина на територію РФ, відмовила у в'їзді політичним лідерам країни і затримала чиновників, які є прихильниками політики НАТО.

Як повідомляється, церемонію підняття прапора країни в Брюсселі заплановано на середу, 7 червня.

Раніше МЗС Чорногорії заявило, що Росія втручалася у внутрішні справи країни і намагалася перешкоджати наміру влади республіки вступити в НАТО. Згодом Чорногорія заборонила в'їзд 149 громадянам Росії і проросійським українцям, які підтримують анексію Криму.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: