Підірваний в Києві полковник ГУР збирав докази проти РФ для Гааги – ЗМІ

Читать на русском
Полковник Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал, який загинув від вибуху авто в Києві, командував підрозділом глибинної розвідки і забезпечував докази прямої участі Росії в озброєній агресії проти України в Гаазі.

Полковник Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал, який загинув від вибуху авто в Києві, командував підрозділом глибинної розвідки і забезпечував докази прямої участі Росії в озброєній агресії проти України в Гаазі.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на LB.ua.

«Це завдяки йому Україна обґрунтувала свою позицію в Гаазі про причетність Росії до збройної агресії, а перед цим надала всі такі задокументовані факти по дипломатичних каналах і по каналах обміну розвідувальною інформацією з розвідувальними органами союзників», – розповіло джерело в правоохоронних органах.

При цьому загиблий мав стосунок не лише до планування, а й до проведення розвідувальних рейдів в глибокому тилу окупованих територій.

«Унікальність розвідувальних операцій полягала в тому, що застосовувалися засоби документування російських окупаційних військ, їх переміщень, наявності сучасних зразків систем РЕБ і засобів ураження. У тому числі в такому вигляді, щоб це могло служити безумовним доказом збройної агресії Росії проти України, особливо в застосуванні штатних БТРГ і новітніх систем ураження, які виробляються тільки в Росії», – зазначив співрозмовник видання.

Крім того, за даними джерела, Шаповал брав участь в операціях щодо своєчасного оповіщення про розгортання російської артилерії, в тому числі і далекобійної, що знижувало втрати військових і мирного населення.

«Максима знищили вороги демонстративно, в тому числі як елемент залякування і як елемент інформаційної операції з дискредитації найвідданіших синів України», – вважає співрозмовник.

Нагадаємо, вранці 27 червня в Києві вибухнув автомобіль, в якому перебував полковник ГУР Максим Шаповал, він загинув на місці події. Вибух був кваліфікований як теракт.

Джерела в Міноборони раніше повідомили, що Шаповал мав стосунок і до охорони застреленого 23 березні колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал