Закон про гуртожитки: деталі приватизації житла

Читать на русском
Відбулася офіційна публікація змін в законодавстві щодо забезпечення реалізації житлових прав тих, хто проживає в гуртожитках.

Сьогодні, 3 червня, відбулася офіційна публікація змін в законодавстві щодо забезпечення реалізації житлових прав тих, хто проживає в гуртожитках.

Закон опублікований в газеті «Голос України» і вступає в силу на наступний день, повідомляє «Слово і Діло».

Отже, відповідно до закону право на приватизацію мають громадяни та члени їх сімей, одинокі люди, якщо вони:

  • не мають власного житла;
  • не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду;
  • вселити в гуртожиток і проживають там тривалий час (5 і більше років);

Також, відповідно до закону, користування кімнатою в гуртожитках на правових підставах підтверджує зазначений спеціальний ордер або договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера.

Проживання в гуртожитку на правових підставах підтверджує договір найму кімнати, якщо мова йде про відомчі гуртожитки державної і комунальної форми власності.

Приватизація гуртожитків: Супруненко проігнорував законопроект, що вирішує проблеми його виборцівНародний депутат не голосував у парламенті за законопроект про приватизацію гуртожитків, хоча обіцяв вирішити цю проблему під час зустрічі з жителями свого мажоритарного округу.

При цьому, якщо мова йде про гуртожитки колишніх державних і комунальних підприємств і організацій, які були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації, то:

  • до включення таких гуртожитків у статутні капітали зазначених товариств і після передачі таких гуртожитків у комунальну власність - виключно договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера,
  • після включення таких гуртожитків у статутні капітали зазначених товариств до передачі таких гуртожитків у комунальну власність - договір найму кімнати на підставі спеціального ордера, або на підставі договору оренди житла (за умови, що мешканець гуртожитку або його сім'я були вселені в гуртожиток на підставі спеціального ордера і проживали в гуртожитку за договором найму житлового приміщення).

Раніше, аналітики порталу з'ясували, що в 2016 році прибуток від приватизації склала менше 1% від запланованої


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал