Десять місяців від часу вбивства журналіста Шеремета: чи є шанси розкрити злочин

Читать на русском

Невідомі навіть мотиви вбивства журналіста Павла Шеремета. У цьому відмінність цього злочину від справи Гонгадзе чи розстрілу в центрі Києва депутата Держдуми Росії Вороненкова. Якщо там хоч би орієнтовно можна будувати якісь версії, то тут – суцільні загадки.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» сказав Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, оцінюючи перспективи розслідування справи Павла Шеремета.

«Гонгадзе критикував тодішню владу, мав неоднозначні особисті стосунки з окремими її представниками. Сказати ж, що Шеремет був різким критиком нинішньої влади або перебував у конфліктних стосунках з кимось із видних політичних гравців, - такої інформації немає. То які мотиви і у кого в Україні могли бути, щоб убити Павла Шеремета? Це лишається загадкою. Хоча б з мотивами розібратися», - аналізує експерт.

На його погляд, не виключено, що виконавців злочину може вже не бути серед живих.

«Варто звернути увагу і на відсутність хоч більш-менш значущої інформації про листування вбитого. А це могло б дати якісь натяки на мотиви», - додав політолог.

За його словами, справа Шеремета може мати іншу логіку, аніж, приміром, справа Гонгадзе.

Юрій ЛуценкоГенеральний прокурор України
Луценко запевнив, що зробить все можливе для розкриття загибелі Павла ШереметаСказано 20 липня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

«Відсутність виразних мотивів вбивства робить однією з вагомих версій причетність до злочину спецслужб РФ для дестабілізації ситуації в Україні. Це здається логічним припущенням, але й ця версія поки не підтверджена доказами», - підкреслив Фесенко.

«Є підозра, що у справі Шеремета не зможуть знайти навіть виконавців і справу не буде розслідувано. Слід бути реалістами. Не лише у нас, але й за кордоном аж ніяк не всі подібні резонансні справи розслідуються, якщо по гарячих слідах не вдалося вийти на слід замовників. У цьому разі жодного помітного сліду досі немає», - проаналізував Володимир Фесенко.

Минулого року очільник Генпрокуратури Юрій Луценко запевнив, що зробить усе можливе для розкриття вбивства Павла Шеремета.

Раніше аналітики порталу «Слово і Діло» з'ясували, що за рік роботи генпрокурором Луценко виконав лише кожну дев'яту свою обіцянку.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...