Пенсії і комунальні тарифи: що зростає швидше?

Читать на русском

1 травня в Україні відбулося планове підвищення соціальних стандартів, зокрема, мінімальних зарплат і пенсій. Однак майже синхронно, усього за два тижні, підвищилися й тарифи на холодну воду. Природний газ зріс у ціні ще раніше – з 1 квітня.

Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?З 1 травня в Україні почала працювати оновлена програма житлових субсидій: «Слово і Діло» розібралося, які зміни чекають українців.

«Слово і Діло» порівняло ці показники й дізналося, чи стало меншим комунальне навантаження на пенсію українців.

Так, мінімальна пенсія в Україні з 1 травня 2017 року зросла з 1247 до 1312 грн. До того, як тариф на газ зріс трохи більше, ніж на 1,1%, пенсіонер, що отримує мінімальну пенсію, міг придбати на неї 181,2 куб. м газу. Тепер він може собі дозволити на 7,3 куб. м більше.

Натомість із водою, тариф на яку зріс у Києві на 14,7% (в інших містах показники зростання відрізняються), ситуація інша. Навіть з урахування зростання мінімальної пенсії на неї можна оплатити на 7,4 куб. м холодної води менше, ніж до того – 83,1 куб. м.

Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» показало, як змінилася купівельна спроможність українців за 3 роки, а також які зміни у статках громадян нашої країни продемонструвало електронне декларування.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал