Рада ЄС розгляне питання щодо скасування віз для українців

Читать на русском
У разі схвалення Радою ЄС безвізового режиму, підписання цього документа ЕП і Мальтою має відбутися 15 травня, а сам безвізовий режим запрацює орієнтовно 11 червня.

У разі схвалення Радою ЄС безвізового режиму, підписання цього документа ЕП і Мальтою має відбутися 15 травня, а сам безвізовий режим запрацює орієнтовно 11 червня.

Рада Євросоюзу (ЄС) у закордонних справах у четвер, 11 травня, розгляне питання введення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до країн Шенгенської зони, пише «Слово і Діло»

У разі позитивного результату голосування рішення про скасування віз повинні будуть підписати 15 травня президент Європарламенту і представник головуючої в ЄС країни - Мальти.

Безвізовий режим має на увазі вільне пересування на території Шенгенської зони, яка включає 22 країни-члени ЄС і чотири держави-не члени ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія), а також чотири країни-кандидати на приєднання до Шенгену (Болгарія, Кіпр, Румунія , Хорватія).

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко заявив, що в листопаді 2016 року Україна отримає безвізовий режим з ЄвросоюзомСказано 20 жовтня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

У країнах-учасницях Шенгенської зони українці зможуть перебувати не більше ніж 90 днів протягом півроку, при цьому використовувати дозволені дні безперервно не обов'язково.

Зазначимо, що безвізовий режим не дає дозволу на роботу. Метою візиту може бути туризм, бізнес, участь у культурних заходах, відвідування близьких і родичів.

Щоб перетнути кордон Євросоюзу без оформлення візи громадянам України потрібен буде тільки біометричний паспорт. При цьому прикордонники мають право вимагати низку додаткових документів. При перетині кордону рекомендовано мати з собою квиток на зворотну дорогу. Також на кордоні може знадобитися підтвердити матеріальну спроможність - необхідно мати щонайменше 45 євро на кожен день перебування в ЄС.

Крім того, рекомендовано мати туристичну медичну страховку, зелену карту (в разі подорожі Європою на автомобілі), лист-запрошення від родичів або знайомих, а також підтвердження броні на проживання.

Клімкін назвав 5 етапів для набуття чинності безвізового режиму з ЄСУ Міністерстві закордонних справ розповіли, коли закінчаться бюрократичні процедури з надання Україні безвізового режиму.

Нагадаємо, 26 квітня Комітет постійних представників країн - членів Євросоюзу схвалила рішення про надання безвізового режиму Україні, а 6 квітня за безвіз в Україні проголосував Європарламент.

Як повідомлялося, президент Порошенко пообіцяв безвіз з 11 червня.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...