Набув чинності закон про введення е-квитка в міському транспорті

Читать на русском
Система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати та контролю проїзду, а також скоротиться час затримки громадського транспорту на зупинках.

У неділю, 7 травня, набуває чинності закон про введення електронного квитка в міському пасажирському транспорті.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на сайт Верховної Ради.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» було прийнято 17 січня поточного року і спрямовано на врегулювання питання щодо можливості впровадження світового досвіду використання сучасних ефективних електронних автоматизованих методів обліку пасажироперевезень в міському пасажирському транспорті.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко має намір запровадити єдиний електронний квиток на всі види громадського транспортуСказано 17 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить чимало економічних переваг.

Зокрема, на думку розробників закону, електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний оборот коштів, а відповідно - оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника.

Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати та контролю проїзду, а також скоротиться час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різні гнучкі тарифні системи.

Документом встановлено також обов'язкове забезпечення пільгових категорій населення, де введена автоматизована система, відповідними електронними квитками.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв запустити систему підрахунку пасажиропотокуСказано 9 липня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Закон надає повноваження органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності і самостійно визначати порядок їхнього функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Зазначимо, раніше Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт») між Україною та Європейським інвестиційним банком».

Також київська влада проведуть експеримент за суміщенням велосипедних доріжок з смугою руху громадського транспорту, що дозволить розширити перелік велодоріжок.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: