Святошинський районний суд Києва продовжив до 1 вересня 2017 року строк слідчого експерименту у справі п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.
Про це повідомляє кореспондент УНН, передає «Слово і Діло».
Мова йде про Павла Аброськина, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру та Олега Янишевского.
«Суд присяжних ... вважає необхідним продовжити термін вищевказаних слідчо-розшукових дій та ознайомлення учасників процесу з їх результатами до 1 вересня», — зачитав рішення суддя.
При цьому суд присяжних вирішив не відкладати судовий розгляд на час слідчих дій.
Варто зазначити, що сторона звинувачення просила продовжити термін проведення слідчого експерименту до 1 липня.
Разом з тим суд відмовив стороні захисту у задоволенні клопотання про участь обвинувачених у слідчому експерименті шляхом конвоювання.
В ході обговорення клопотання, сторона обвинувачення наголосила, що «неможливо буде забезпечити безпеку обвинувачених» в умовах проведення цих слідчих дій. При цьому, на думку захисту, слідчий експеримент неможливо буде проводити з-за погодних і кліматичних умов. Зокрема, мова йде про те, що розстріл відбувся взимку, а зараз вже почали розпускатися дерева, і це не дасть можливості «просвітити» шлях куль.
Раніше на вулиці Інститутській у центрі Києва слідчі в рамках справи екс-беркутівців провели слідчі дії.
Нагадаємо, 2 березня Святошинський районний суд Києва зобов'язав сторону обвинувачення провести слідчий експеримент в кримінальному провадженні і оголосив перерву в засіданнях до 11:30 18 квітня. За рішенням суду, слідчий експеримент фіксувався за допомогою фото - та відеозйомки.
Раніше повідомлялося, що у справах злочинів під час Майдану повідомлено про підозру 351 людині.
Російська сторона мінімум двічі зверталася до Києва з пропозицією обміняти екс-«беркутівців» Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, обвинувачених у вбивствах учасників Революції Гідності.
Пізніше стало відомо, що дванадцять екс-бійців київського спецпідрозділу «Беркут», які підозрюються у розстрілі активістів Евромайдана, що проживають на території Росії. Десять з них отримали російське громадянство, ще двом надали дозвіл на проживання в статусі біженців.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»