В Україні узаконили приватну детективну діяльність

Читать на русском
Приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше 3 років.
В Україні узаконили приватну детективну діяльність

Верховна Рада ухвалила закон №3726 про приватну детективну (розшукову) діяльність.

За законопроект у другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат, передає «Слово і Діло».

Закон визначає загальні правові засади приватної детективної діяльності. Згідно з прийнятим законом, приватна детективна діяльність здійснюється з метою пошуку, збору і фіксації інформації, розшуку предметів, майна, людей і тварин, встановлення фактів та з'ясування обставин за замовленням клієнта і згідно з договорами про надання приватних розшукових послуг.

Приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше 3 років, який пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримав відповідне свідоцтво про право займатися такою діяльністю.

Згідно із законом, приватний детектив не може бути службовою або посадовою особою органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних або судових органів влади.

На суб'єктів приватної детективної діяльності (приватних детективів, об'єднання приватних детективів) не поширюється дія законів, які регулюють правовий статус працівників правоохоронних органів.

Суб'єкти приватної детективної діяльності не мають права здійснювати оперативно-розшукові заходи, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів.

Приватний детектив має право займатися приватною розшуковою діяльністю як фізична особа-підприємець або спільно з іншими приватними детективами шляхом заснування об'єднання.

Згідно з прийнятим законом, несумісною з діяльністю приватного детектива є військова або альтернативна (не військова) служба. З метою підвищення ефективності приватної розшукової діяльності можуть створюватися об'єднання приватних детективів, для яких надання приватних детективних послуг є виключним видом діяльності. Об'єднання приватних детективів є юридичною особою, створеною шляхом об'єднання двох або більше приватних детективів у відповідності з українським законодавством. Свідоцтва про право на заняття приватною розшуковою діяльністю видаватимуть органи Міністерства юстиції України.

В першому читанні цю законодавчу ініціативу Верховна Рада прийняла майже рік тому – 19 квітня 2016 року.

Також сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроект про ринок електроенергії і схвалила відставку Ігоря Білоуса з посади голови Фонду державного майна України.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал