Держстат назвав відсоток інфляції в Україні за березень

Читать на русском
Зростання цін на споживчі товари і тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні триває, в березні інфляція склала 1,8 відсотка.

В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, р. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у березні 2017 року була зафіксована інфляція 1,8% в порівнянні з інфляцією 1% в лютому 2017 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики, передає «Слово і Діло».

Розговлятися будемо скромніше: як інфляція вплинула на великодній кошик українцівУ 2017 році українці до великодніх свят за ті ж самі гроші, що в 2016-му, зможуть придбати відчутно менше продуктів.

Порівняно з березнем 2016 року ціни на споживчому ринку зросли на 15,1%, а з початку 2017 року - на 3,9%.

За даними Держстату, у березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. На 1,2-5,3% подорожчали фрукти, цукор, сири, хліб, кисломолочна продукція, м'ясо і м'ясопродукти, сметана, масло. Водночас суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,3%, у т. ч. тютюнові вироби - на 2,2%, алкогольні напої - на 0,8%. Одяг і взуття подорожчали на 10,5%, зокрема, взуття - на 10,7%, одяг - на 10,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 5% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на електроенергію на 28,1%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,7% зумовлене в основному подорожчанням проїзду у залізничному транспорті на 3,4% та автодорожньому на 2,2%.

У сфері зв'язку ціни зросли на 2,5%, що пов'язано з подорожчанням поштових послуг на 17,1% та мобільного зв'язку на 4,7%.

Раніше Петро Порошенко повідомляв, що очікує зниження рівня інфляції цтого року.

Нагадаємо, НБУ підвищив прогноз інфляції на поточний рік.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...