На початок квітня міжнародні резерви України склали 15,123 млрд доларів, що на 2,2% менше, ніж місяцем раніше.
Відповідна інформація оприлюднена на веб-сайті Національного банку України, повідомляє «Слово і Діло».
За даними Нацбанку, скорочення резервів у березні пов'язано з витратами на обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті.
Зокрема НБУ перерахував 541,5 млн доларів в рахунок обслуговування облігацій зовнішньої державної позики і облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті. Крім того, НБУ перерахував 16 млн доларів в рахунок обслуговування боргу перед Міжнародним валютним фондом.
Водночас позитивний вплив на рівень міжнародних резервів зробила сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках, що дозволила НБУ скуповувати надлишки валюти на міжбанківському валютному ринку. Зокрема, Нацбанк в березні викупив на ринку 128,3 млн доларів, у тому числі 91 млн доларів допомогою інтервенцій із запитом кращого курсу. Інтервенцій з продажу валюти Нацбанк в березні не проводив.
Іншим позитивним чинником стало надходження 100 млн доларів кредитних коштів від Національного банку Швейцарії.
Як відзначає НБУ, рівень міжнародних резервів станом на 1 квітня покриває 3,3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і Нацбанку.
Раніше повідомлялося, що надходження в Україну четвертого траншу кредиту МВФ за програмою розширеного фінансування EFF у розмірі 1 млрд доларів, дозволить збільшити міжнародні резерви країни до 16,1 млрд доларів.
Також відзначимо, Україна до кінця 2019 року повинна виплатити 12,8 млрд доларів.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»